موج
کدخبر : ۳۷۹۸۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379800

بازپرس ویژه قتل دادسرای مرکز کرمانشاه هشدار داد:

حیدری در نشست جزئیات یکی از جرائم خشن در کرمانشاه گفت: متاسفانه دسترسی به سلاح گرم در استان سخت نیست و باید راهکارهایی برای مقابله با این موضوع اندیشیده و اجرا شود زیرا اماکن فروش و توزیع سلاح مشخص است.

به گزارش خبرنگار خبرکزاری موج کرمانشاه، بازپرس ویژه قتل دادسرای کرمانشاه افزود: اولویت نخست ما در دستگاه قضایی هم استفاده از صلح و سازش در اختلافات و دعواهای خانوادگی، حقوقی و سایر موارد است و نهادهای مختلفی مانند شوراهای حل اختلاف و ستاد مصلحین در این زمینه فعالیت مستمری دارند.

حیدری درباره عوامل بالا بودن آمار خشونت و درگیری و استفاده از سلاح در استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: همه خانواده‌ها و شهروندان کرمانشاهی می بایست اختلافات خانوادگی را با کمک و راهنمایی بزرگان، متنفذان و ریش‌سفیدان حل کنند یا از شوراهای حل اختلاف کمک بگیرند و از انتقام خصوصی به‌شدت پرهیز کنند.

بازپرس ویژه قتل دادسرای کرمانشاه در پاسخ به سوالی درباره انتشار فیلم جرایم خشن و جنایات هولناک در فضای رسانه‌ای و مجازی عنوان کرد: اگر این فیلم برای پیگیری قضایی و قانونی در اختیار دستگاه قضایی قرار گیرد، یک اقدام مثبت و مؤثر خواهد بود و ما حتما آن را پیگیری خواهیم کرد، اما اگر بدون ملاحظه در فضای رسانه‌ای منتشر شود پیامدهای منفی متعددی از جمله پمپاژ نگرانی و احساس ناامنی در جامعه ایجاد خواهد کرد برهمین اساس ما با منتشرکننده فیلم صحنه قتل جنایت شهرک پردیس هم برخورد قانونی کرده‌ایم.

گفتنی است که روز ۱۱ فروردین امسال این کلیپ یک دقیقه ای صحنه قتلی را در شهرک پردیس شهر کرمانشاه نشان می داد که در آن فردی با اسلحه کلاشینکف جوان دیگری را با شلیک ۲ گلوله یکی به پهلو و دیگری به سرش او را به قتل می رساند.

متهم سرانجام پس از حدود ۵۰ روز فرار، در ملارد استان البرز به دام افتاد. به گفته «شهرام کرمی»؛ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با تلاش‌های بازپرس ویژه قتل دادسرای مرکز استان، پلیس آگاهی کرمانشاه و همکاری مقام قضایی و پلیس آگاهی استان البرز، محل اختفای متهم شناسایی و او روز اول خرداد دستگیر سپس به استان کرمانشاه منتقل شد.

بنا بر اعلام بازپرس ویژه قتل دادسرای مرکز کرمانشاه، تیم قضایی استان پس از اطلاع از وقوع حادثه بلافاصله به همراه همکاران پلیس آگاهی و انتظامی در محل حاضر و بنابر ظواهر واقعه شخصی بنام «یاسر فخری» که داماد خانواده بهرامیان بود، در کنار خودروی خود به قتل رسیده بود.

در همانجا بررسی‌های میدانی و تحقیقات محلی از اهالی و ساکنان صورت گرفت و مشخص شد که مقتول و خانواده همسرش سابقه اختلاف چند ماهه خانوادگی داشته‌اند و مقتول آن روز با مراجعه به درب منزل پدر خانم خود از همسرش تقاضای بازگشت به زندگی مشترک را می‌کند اما وقتی با پاسخ منفی او مواجه می‌شود با ایجاد سروصدا درصدد بازگرداندن همسرش به خانه خود می‌شود.

در ادامه این درگیری، متهم به قتل با اسلحه کلاشینکف جنگی غیرمجاز که بنا به گفته خودش از سال‌های گذشته تهیه کرده بود و در منزل پدری نگهداری می‌کرد، به قصد قتل داماد خانواده از منزل خارج و اقدام به تیراندازی و قتل او می‌کند و در جریان تیراندازی ابتدا یک گلوله به پهلوی مقتول برخورد می‌کند سپس متهم از فاصله‌ حدود ۵۰ ‌متری گلوله‌ دوم را به سر او شلیک کرده و به زندگیش خاتمه می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها