موج
کدخبر : ۳۷۹۶۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379634

محسن زنگنه:

نماینده تربت‌ حیدریه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پارک لجستیک در هر منطقه بر اساس آمایش سرزمینی وظایف تخصصی‌تری دارد که در این خطه با محوریت معدن و صنایع معدنی استقرار می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محسن زنگنه نماینده تربت‌ حیدریه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اکنون در حال بررسی برای مکان‌یابی و تعیین زمین برای ایجاد این شهرک هستیم، در شهرک لجستیک تربت حیدریه امکانات زیربنایی از جمله انبارها، یخچال‌ها، نمایندگی بانک‌ها، دفترخانه‌های اسناد رسمی، گمرک و بیمه تجمیع شده و تولیدکنندگان عمده می‌توانند تولیدات خود را تا زمان فروش و عرضه به بازارهای داخلی و خارجی، در این محل نگهداری و از این طریق به مناطق مختلف کشور و جهان ارسال کنند.

محسن زنگنه در ادامه اظهار کرد: پارک لجستیک در هر منطقه بر اساس آمایش سرزمینی وظایف تخصصی‌تری دارد که در این خطه با محوریت معدن و صنایع معدنی استقرار می‌یابد،  اگر بحث لجستیک معادن را بتوانیم در این خطه محقق کنیم، کمک خوبی به توسعه اقتصادی معادن تربت‌ حیدریه می‌شود و البته کمکی نیز به منطقه خواف خواهد شد.

وی بیان کرد: از لحاظ امنیتی و مسائل پدافند غیرعامل مناسب نیست که تمام امکانات و تجهیزات در یک منطقه متمرکز شود، به خصوص نزدیکی خواف با مرز، اقتضا می‌کند جلسه اختصاصی در این خصوص با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو برگزار شود.

نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: تربت‌ حیدریه اکنون از مزیت راه‌آهن برخوردار است و بحث فرودگاه این خطه نیز از این هفته عملیاتی می‌شود که اعتباراتی نیز برای اجرای آن در نظر گرفته‌ شده و امید است تا دهه فجر امسال شاهد برقراری پرواز در این فرودگاه باشیم.

زنگنه در خاتمه عنوان کرد: همچنین بر اساس توافق سال ۹۸ با ایمیدرو، مقرر شده است که پیمانکار ساخت جاده مسیر تربت‌ حیدریه ـ رشتخوار، نسبت به تعریض محور حدفاصل راه‌آهن به تربت‌ حیدریه نیز با طول هزار و ۲۰۰ و عرض ۱۱ متر اقدام کند که در انتظار تحقق موافقت‌نامه ایمیدرو هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها