موج
کدخبر : ۳۷۹۳۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379391

پرویز اخوان خبر داد:

مدیر برق شهرستان پارس آباد مغان بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق توسط مشترکین برق در این شهرستان شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، پرویز اخوان ، مدیر برق شهرستان پارس اباد مغان بر لزوم تعامل مشترکین برق و اهالی شهرستان پارس آباد درموضوع مدیریت مصرف برق با عنایت به کاهش ۵۰ درصدی تولید نیروگاههای برق آبی درکشور و افزایش متداول مصرف سالیانه برق در این شهرستان خبر داد.

او افزود: در راستای گذر موفقیت آمیز از پیک بار برق در ماه های گرم سال جاری با توجه به کاهش نزولات آسمانی و کمبود تولید برق نیروگاه های برق آبی که جهت صرفه جویی در ذخیره آب پشت سدها تا کمتر از نصف ظرفیت مجبور به کار هستند شرکت های توزیع و مدیریت های برق شهرستان ها بایستی ضمن اجرای برنامه های پاسخگویی بار برای کنترل پیک باید مشارکت و تعامل لازم مشترکین خانگی و تجاری را نیز که درصد عمده مشترکین را شامل می شوند را در مدیریت مصرف برق جلب و دعوت به مشارکت نماید.

مدیر برق شهرستان پارس آباد اظهار داشت: در این خصوص شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل و مدیریت برق شهرستان پارس آباد انجام داده است که از آن جمله می توان به تعدیل روشنایی معابر خیابان ها، کوچه ها و پارکها، عقدتفاهم نامه همکاری با صاحبان صنایع و کشاورزی، الزام ادارات به کاهش 50 درصدی مصرف در ساعات اداری و 10 درصدی در ساعات غیراداری، عقد قرارداد با مولدهای خود تامین صنایع و ادارات، تشکیل اکیپ های مقابله با برق غیر مجاز و تشکیل اکیپ های مقابله با استخراج رمز ارزهای غیرمجاز اقداماتی انجام داده است.

اخوان تصریح کرد: مشترکین می توانند با کاهش ۱۰ درصد مصرف ۲۰ درصد و با کاهش ۲۰ درصد ۴۰ درصد صورتحساب برق مصرفی را کم کنند.

او تصریح کرد: طرح برق امید در صورتی که مشترک مصرف خود را به کمتر از الگوی کم مصرفی برساند از تخفیف ۱۰۰درصدی برخوردار و برق مصرفی آنها رایگان خواهد شد که اطلاعات کامل هر مشترک در اپلیکیشن برق من موجود می باشد.

مدیر برق شهرستان پارس آباد افزود: مصرف برق در شهرستان پارس آباد به لحاظ اقلیم آب و هوایی گرم شرجی و رطوبت بالا در ماه های گرم سال به بیش از ۴ برابر ماه های عادی می رسد که این مسئله امسال با وجود تعداد زیادی رمز ارز غیرمجاز و احتمال بالا رفتن دمای سیم ها، کابل ها، ترانس ها و زمینه و خطر سوختن تجهیزات را درپی دارد که این امر لزوم توجه جدی و کاهش مصرف برق مشترکین در شهرستان را طلب می کند.

اخوان گفت: طبق آمارها میزان مصرف برق مشترکین خانگی در کشورمان ۲/۵ استاندارد جهانی است که دلایل عدیده عدم رعایت در خرید لوازم خانگی استاندارد و با برچسب انرژی، استفاده از لامپ های پرمصرف و خاموش نکردن لامپ های اضافی، عدم استفاده از نور طبیعی در ساعات روز در منازل و روشن نمودن چراغ ها، عدم رعایت فاصله ۲۰سانتی متری یخچال ها از دیوار و عدم تنظیم مناسب درجه سرمایش و در کولر های گازی عدم تنظیم بر ۲۵ درجه سانتیگراد برای کاهش مصرف و عدم نصب کندانسور کولر در سایه وجود دارد و باعث افزایش مصرف شده است.

او در پایان از اهالی درخواست کرد جهت پیشگیری تضییع اموال عمومی و بیت المال و خسارت به شبکه برق و تجهیزات مشترکین ناشی از استفاده غیرمجاز برق و رمز ارزهای غیرمجاز و قطعی برق در اوقات بامداد و نیمه شب که ممکن است ناشی از سرقت باشد سریعا با سامانه ۱۲۱ به امور برق شهرستان اطلاع رسانی کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها