موج
کدخبر : ۳۷۹۳۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379355

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه:

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: بدون اغراق می گویم ظرفیت های بالقوه و فراوان موجود شهر اصفهان در تمامی حوزه ها بی نظیر است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سیدرسول مهاجر گفت: مراودات بین المللی و روابط با کشورهای دیگر برای استفاده از تجربیات این کشورها در حوزه های مختلف برای شهر اصفهان، دغدغه ای است که با ارایه پیشنهاد از سوی شهرداری اصفهان و پیگیری از سوی وزارت امور خارجه قابل انجام است.

وی با اشاره به پروژه سالن اجلاس سران اصفهان ، تاکید کرد: احداث چنین پروژه ای در اصفهان بی نظیر است و با توجه به اینکه کمک های مالی بسیار کمی نیز از سوی دولت برای تکمیل این پروژه صورت گرفته است شهرداری اصفهان به ویژه در این دوره مدیریت خود با اهتمامی که برای تکمیل این پروژه بسیار عظیم انجام داده خوشبختانه موفق شده مرکز همایش های بین المللی شهر را به اتمام برساند. البته بهتر است با استفاده از نظرات وزارت امور خارجه، اصلاحاتی در این طرح انجام شود.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با بیان اینکه در صورت بهره برداری نهایی این پروژه با حضور هیات های خارجی برای برگزاری همایش های مختلف مواجه خواهیم شد، اضافه کرد: با به ثمر رسیدن همه وجوه این پروژه چند وجهی، ظرفیت های مختلف و جدیدی در اختیار اصفهان قرار می گیرد.

مهاجر، ظرفیت های اصفهان را بسیار بالا ذکر کرد و گفت: مردم این شهر شایستگی خود را طی 40 سال گذشته با ایثارگری و فداکاری های بسیار به ویژه در دوران دفاع مقدس بارها نشان داده اند و شایسته خدمات بیشتر هستند، بنابراین وزارت امور خارجه برای همکاری بیشتر با شهرداری اصفهان اعلام آمادگی می کند.

وی اضافه کرد: زمانی که سفیر ایران در رومانی بودم تدارک خواهرخواندگی شهر اصفهان با شهر یاش رومانی دیده شد و در طی سال هایی که در وزارت امور خارجه مسئولیت داشته ام همزمان با سایر شهرهای ایران به اصفهان توجه ویژه داشته ام. 

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم برای رفع مشکلات این شهر همچنین استفاده از ظرفیت های بالقوه این شهر اقدامات بیشتری انجام دهیم.    

شهرداری و معاون ویزر خارجه

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها