موج
کدخبر : ۳۷۹۳۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379342

نماینده ولی فقیه در مازندران:

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: نرخ جمعیت در کشور رو به سراشیبی بوده و در ۳۰ سال آینده با شرایط سختی مواجه می‌شویم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در آئین تقدیر از مادران طلبه دارای چهار فرزند و بیشتر در ساری با بیان اینکه می‌توان در عین توجه به رسالت مادری به وظایف علمی و اجتماعی پرداخت، اظهار داشت: مسئله جمعیت برای دشمنان در مقابل ما میدان جنگ دیگر و خطرناک محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: پیری جمعیت و تغییر ترکیب جمعیتی با رویکرد مذهبی مسائل مهمی است و بهانه‌ای کیفی شدن به جای کمی شدن جمعیت برنامه دشمن است زیرا کیفیت از درون و دل کمیت ایجاد می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران مسئله تحصیل و شغل را بهانه‌ای برای ترک ازدواج و زاد و ولد بیان کرد و افزود: اگر ارائه و تصمیم باشد می‌توان هم وظیفه فرزندآوری و هم تحصیل را جمع کرد.

وی با اظهار اینکه نرخ زاد و ولد در کشور به ۱.۷ درصد رسیده است، افزود: نرخ جمعیت در کشور رو به سراشیبی بوده و در ۳۰ سال آینده با شرایط سختی مواجه می‌شویم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران مازندران نیز با بیان اینکه همواره جمعیت کیفی و کمی مدنظر سیاستگذاران و حاکمان بوده است، افزود: در اسلام نیز به تکثر جمعیت تأکید شده است.

وی اظهار داشت: در قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ نظریه‌ای توسط برخی سازمان‌های بین المللی که توسط تفکرات لیبرالیستی پشتیبانی می‌شود، عقیده داشت کشورها باید به سمت جمعیت کیفی روند و این برنامه را با ادعای فریبنده به فکر مادر و زنان بودن، طراحی کردند.

حجت الاسلام قائمی گفت: امروزه متأسفانه رشد جمعیتی در طول تاریخ ایران به ۱.۲ رسید و در آینده نزدیک به زیر یک درصد می‌رسد و این نقطه بحران برای هر کشوری محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: باید به جامعه هشدار داد که نسبت به جمعیت حساس باشیم و متأسفانه امروز بهانه‌های مختلفی برای تقلیل جمعیت می‌آوردند در حالی که می‌توان در عین ایفای نقش مادری به تحصیل نیز پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها