موج
کدخبر : ۳۷۹۳۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379319

محمدصادق معتمدیان:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بخش خصوصی توانمندی‌های بسیاری دارا می باشند و آنها سرمایه‌، کار، دانش و انگیزه دارند و امیدواریم با احصای مشکلات در حوزه صنعت، بانک‌ها، تامین اجتماعی و غیره با دعوت از مدیران کشوری؛ موانع پیش روی این بخش را حل و فصل نماییم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در محل سالن اجتماعات سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی استانداری برگزار شد با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: تیمی به عنوان ستاد راهبری با حضور مدیران ارشد استان تشکیل و برای تحقق شعار سال که مزین به «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» است، تلاش می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی در ادامه افزود: در این راستا، چندین جلسه با حضور اعضاء پیرامون این ستاد برگزار شد تا مواردی که احتیاج به همفکری و هم‌اندیشی برای تسهیل مشکلات دارد، به جمع بندی و اجماع نظر برسد.

محمد صادق معتمدیان همچنین بیان کرد: به همین منظور بازدیدهای میدانی از واحدهای کلیدی در مرکز استان و شهرستان‌ها داشتیم تا موانعی که در این واحدها وجود دارد را شناسایی و در جهت رفع مشکلات آن‌ها تلاش کنیم.

وی  ادامه داد: از ابتدای سال یک روز را تحت عنوان یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع زدایی از تولید به بازدید‌های میدانی از واحدهای تولیدی خراسان رضوی با همراهی مدیران اختصاص داده‌ایم که در محل فعالیت‌ آن‌ها، در جریان مشکلات قرار و برای تسهیل و رفع مشکلاتشان اقدام می‌نماییم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهداف یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید، خاطرنشان کرد: با این رویکرد، مشکلاتی را که در سطح استان قابل حل است را مرتفع و مواردی که نیاز به دستورات ملی دارد را منعکس می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ تاکنون از دو معاون وزیر صمت دعوت به عمل آمد که در استان حضور پیدا کردند و این امر مهم دستاوردهای بسیار خوبی را برای استان به ارمغان آورد.

معتمدیان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با احصای مشکلات در حوزه صنعت، بانک‌ها، تامین اجتماعی و غیره با دعوت از مدیران کشوری؛ این موانع را حل و فصل کنیم.

استاندار خراسان رضوی در ادامه توضیح داد: با توجه به بازدیدهایی اخیر، مهم‌ترین درخواستی که از سوی سرمایه‌گذاران وجود داشته است بحث زمین بوده که متاسفانه به آن کم توجهی شده است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین شاکله اصلی استان بخش خصوصی است، گفت: در بخش خصوصی خراسان رضوی  توانمندی‌هایی داریم که سرمایه‌، کار، دانش و انگیزه دارند و به علت کمبود زمین تا به حال از ظرفیت‌های آن‌ها به درستی استفاده نشده است.

معتمدیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر ضرورت توسعه شهرک‌های صنعتی در استان تاکید و خاطرنشان کرد: تاکنون چندین جلسه در خصوص احداث شهرک صنعتی شماره پنج مشهد که ۱۲ سال بلاتکلیف بوده برگزار و اکنون با مرتفع شدن مشکلات، عملیات اجرایی احداث آن آغاز شده است.

استاندار خراسان رضوی در تکمیل سخنان خود مبنی بر ممنوعیت فعالیت‌های اختصاصی در محور غرب و توسعه محور شرق مشهد، اظهار کرد: سیاست‌گذاری‌های انجام شده بر ممنوعیت محور غرب صورت گرفته ولی در کنار آن هم توسعه شرق انجام نشده که این مهم موجب رکود جدی در توسعه صنعت استان شده است.

وی در ادامه خبر داد: با توجه به تقسیم کار در حوزه‌های زیرساخت و امکانات موجود در سطح استان و قول‌های مساعد دریافتی از وزارت صمت، امیدواریم بتوانیم فاز دوم شهرک صنعتی شماره پنج مشهد را هم عملیاتی کنیم.

استاندار خراسان رضوی بر ضرورت ترسیم چشم انداز بلند مدت در توسعه شرق مشهد تاکید کرد و گفت: مطالعاتی صورت گرفته، همچنین مکان‌هایی در اطراف شناسایی شده و برای آن طرح‌های بلند مدت و تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

معتمدیان در خاتمه با بیان اینکه موضوع آب از گذشته جزو مطالبات استان و شرق بوده است، بیان کرد: به همین منظور بنا شده است تا از دریای عمان بر اساس افق بلند مدت بحث کسری آب شرق کشور و استان تامین شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها