موج
کدخبر : ۳۷۹۲۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379205

عباس رضایی:

استاندار اصفهان بیان داشت: کاشان یکی از بزرگ‌ترین شهر‌های کشور است که از نظر صادرات در حد استان پانزدهم کشور می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در جلسه اتاق بازرگانی کاشان گفت: برای اجرایی کردن گمرک‌کاشان  تصمیماتی مهمی گرفته شد و تصریح کرد: تامین اعتبار احداث ، توسعه و تجهیز گمرک کاشان نیمی از طریق اعتبارات استانی تامین و ۵۰ درصد دیگر آن توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران تامین می گردد.

وی دستور داد:ظرف ۱۵ روز آینده زیرساخت‌های قانونی گمرک را انجام پذیرد و  تا ماه آینده کلنگ احداث گمرک کاشان را بر زمین بزنیم.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان نیز این جلسه بیان داشت: از سال ۱۳۷۸ تاکنون کارمندان گمرک کاشان در محل استیجاری ، محدود و کوچک  مستقر می باشند و جهت ارزیابی کالا بدون داشتن امکانات لازم و در محوطه عمومی خیابان، به صادرکنندگان این شهرستان خدمت رسانی می نمایند .

رسول کوهستانی پزوه اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۹۵ هزار و ۸۲۹ هزار تن به ارزش ۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش  ۱۲۵درصد و از حیث وزن ۶۴درصد رشد داشته است .

وی با اشاره به صادرات ۲۸۰ میلیون دلاری گمرک کاشان درسال ۹۹ و ۳۰۵ میلیون دلاری درسال ۹۸ تصریح کرد: احداث گمرک کاشان سال ۸۸ مصوبه هیات دولت داشته و زمین ۱۰ هکتاری در مجاورت ریل آهن و ۵ کیلومتری کاشان در سال ۹۱ توسط گمرک اصفهان خریداری شده است و در ادامه اذعان داشت: در سال ۹۸ مصوبه شورای برنامه ریزی استان اصفهان و شورای راهبری اقتصاد مقاومتی اخذ گردیده است .

مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: با راه اندازی گمرک کاشان و انجام رویه های واردات‌ و ورود موقت در این گمرک هزینه های واحدهای تولیدی به شدت کاهش می یابد و با مصوباتی که امروز اتخاذ گردید امیدواریم تا یک ماه آینده شاهد کلنگ زنی این پروژه باشیم .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها