موج
کدخبر : ۳۷۹۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379128

نصرالله پژمانفر:

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم ما انتظار دارند که آقای روحانی نسبت به عملکرد خود نه در یکصد روزه که وعده دادند نه در چهار سال، بلکه نسبت به عملکرد هشت ساله خود پاسخگو باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس اعلام کرد: بیش از ۶۰ درصد اقتصاد مشهد بر محور خدمات و زائر محور بوده و به واسطه کرونا صدمات زیادی را دیده‌اند و متاسفانه به دلیل این مشکلات، اقتصاد این شهر در آستانه سخت‌ترین وضعیت قرار دارد.

پژمانفر در ادامه افزود: اگر کسانی نگاه به اصول ۱۱۳ تا ۱۵۵ قانون اساسی داشته باشند می بینند که رییس جمهور عالی ترین مقام رسمی کشور است البته بعد از مقام معظم رهبری که وظایف خاص دیگری دارد، این روزها که در آستانه مباحث انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم که مردم باید کارنامه دو دوره چهار ساله رییس جمهور فعلی را جمع بندی کنند چند نکته قابل توجه است.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در تشریح این نکات بیان کرد: مردم ما انتظار دارند که آقای روحانی نسبت به عملکرد خود نه در یکصد روزه که وعده دادند نه در چهار سال، بلکه نسبت به عملکرد هشت ساله خود پاسخگو باشد، آقای روحانی بفرمایید سیاست‌های شما با سفره‌های مردم، با اشتغال جوانان تحصیلکرده چند میلیونی این کشور چه کرده است؟ مردم ما بارها و بارها به شما گفته‌اند مشکل ما سیاست خارجی آن هم به سبک شما نسبت نیست، بلکه مشکل ضعف مدیریت داخلی شماست.

پژمانفر همچنین در مورد انتخابات ریاست جمهوری  ادامه داد: کسانی که قائل هستند رییس جمهور اصلا هیچ اختیاری ندارد سوال از آنها این است که چرا وارد این عرصه شده اید و سالها کار را به دست گرفتید، امروز هم با ولع دنبال این امور هستید؟ مردم دست شما را خوانده اند، مردم ما خیلی فراموشکار نیستند که کسی را که در کشور بالاترین نقش را در سالهای گذشته به عهده داشته را فراموش کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر خود لازم می دانیم که از مردم مقاوم، صبور و شهیدپرور یمن که در اوج عزت و با راهبرد مقاومت، دماغ سعودی ها را به خاک مالیده اند، تشکر کنم و همچنین مردم یمن در کنار تلاش خود در این روزها جدیت از مردم فلسطین حمایت کردند و تجمعات جدی داشتند،

پژمانفر ادامه داد: ای کاش دیپلمات های ما هم از شما درس می گرفتند و از مردم فلسطین حمایت می کردند،ما و ملت ایران اقدام تروریستی جریان تکفیری در افغانستان را که موجب به خاک و خون کشیده شدن دختران این کشور شد را محکوم نموده، شما مردم افغانستان ما را در غم خود شریک و در تلافی کردن همراه بدانید.

وی در تشریح اقدامات یک ساله کمیسیون اصل ۹۰ این دوره از مجلس گفت: در موضوع چک با اقدامات صورت گرفته مجلس تلاش شد یک مقدار بازار از وضعیت نابسامان خارج شود و بخش قابل توجهی از پرونده های قضایی کاهش پیدا کند، در رابطه با سامانه املاک و اسکان که از دیگر کارهای کمیسیون است اگرچه سامانه به صورت خوداظهاری فعال شده اما انتظار کمیسیون همراهی تمامی دستگاه های مسئول در این سامانه است و همه مسئولان بدانند که ما تمامی ابزارهای نظارتی خود را در ارتباط با راه اندازی این سامانه انجام خواهیم داد،

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در ارتباط با واکسن علی رغم اینکه دستور رسیده بود و مجلس هم مصوب کرد در گزارش کمیسیون هم آمده بود که از واکسن های آمریکایی و انگلیسی باید پرهیز شود، متاسفانه تفسیر غلط،  کشور را به خطر انداخته، ما در رابطه با این مساله هشدار می دهیم، با جان مردم بازی نکنید.

پژمانفر در خاتمه تاکید کرد: در ارتباط با فعالیتی که در حوزه سربازها داشتیم الحمدلله پیگیری ها به اینجا رسید که توانستیم حقوق سربازان را به وضعیت قانونی خودشان برگردانیم، عزیزان ستاد مشترک کاری کنید که حقوق سربازان مثل پرسنل واقعی شما داده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها