موج
کدخبر : ۳۷۸۶۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378668

استاندار مازندران تأکید کرد:

استاندار مازندران تأکید کرد:بهره گیری از مزیت دریا برای توسعه اقتصادی مازندران یک فرصت و ضرورت است.

​به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: استفاده از مزیت سواحل مازندران در راستای توسعه اقتصادی ضروری و مورد تأکید است.

وی ادامه داد: شیلات، پرورش ماهی در قفس، بهره برداری از دریا، نفت و گاز و گردشگری ساحلی و دریایی، از جمله مزایای دریا و سواحل می باشد که می بایست بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

حسین زادگان افزود: کشتیرانی در مازندران علیرغم برخورداری از اراضی ساحلی گسترده و سواحل بکر مغفول مانده است.

وی گفت: دسترسی مردم با توجه به آزادسازی ۸۷.۵ درصدی سواحل استان می بایست تسهیل گردد.

استاندار مازندران بیان داشت: طرح افزایش حریم شهر بهشهر به سمت عباس آباد به منظور دخل و تصرف شهرداری از لحاظ اعتباری در این مجموعه گردشگری تصویب شد تا علاوه بر حفظ و حراست، سرمایه گذاری در این مجموعه انجام شود.

وی تصریح کرد: طرح افزایش حریم شهر بهشهر به سمت عباس آباد یک طرح دارای اولویت گردشگری بوده و مجموعه عباس آباد ثبت جهانی است.

وی اظهار داشت: برای توجیه اقتصادی سرمایه گذاری و تعیین تکلیف احداث اسکله های دریایی، با همان مدل آزادسازی دریا و مجوز اسکله های بی نامی که صادر کردیم، کلیات طرح ترکیبی مسکونی، تجاری و گردشگری برای زمین هایی که در پس کرانه اسکله ها است را در این جلسه تصویب کردیم و در کمیسون امور زیربنایی؛ نوع زمین ها و عرصه ها و میزان متراژ آن ها تعیین تکلیف می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها