موج
کدخبر : ۳۷۸۳۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378322

مدیر عامل شرکت گاز کردستان گفت: استان کردستان از لحاظ شاخص گازرسانی روستایی جزو 10 استان برتر کشور محسوب می‌شودو ضریب نفوذ گاز در جمعیت روستایی به 96 درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله گری صبح امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های استان اظهار داشت: هم اکنون حدود یازده هزار و 500 کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال گاز در کردستان وجود دارد که بیش از هفت هزار و 950 کیلومتر آن در مناطق روستایی اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه گاز طبیعی بخش عمده‌ای از سبد مصرف انرژی مشترکان این استان را تشکیل می‌دهد، گفت: در حال حاضر 70 درصد انرژی استان از طریق این سوخت تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این استان از لحاظ شاخص گازرسانی روستایی جزو 10 استان برتر کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: اکنون یک هزار و 402 روستای استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل و ضریب نفوذ گاز در جمعیت روستایی به 96 درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: در سال جاری عملیات گازرسانی به 145 روستا و 250 واحد صنعتی هدف‌گذاری شده است و ظرفیت ایستگاه‌های سی‌جی‌اس شهرهای سقز و دیواندره و ریخلان مریوان نیز افزایش خواهد یافت.

فعله‌گری انجام کار لوله‌کشی و گازرسانی در مناطق روستایی کردستان را سخت و هزینه‌بردار اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی شده تا پایان امسال روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت به شبکه سراسری گاز متصل شود، البته به روستاهای کم‌جمعیت هم که در مسیر خط لوله بوده، گازرسانی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها