موج
کدخبر : ۳۷۸۰۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378029

با هدف تامین امنیت غذایی کشور؛

با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور، 3 پروژه پرورش میگو هامور طلایی قشم، تعاونی میگو دشت کُنار سیاه و تعاونی دریانوردان با ظرفیت تولید سه هزار و 680 تن میگو در سال افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از هرمزگان، این 3 پروژه با سرمایه گذاری 100 درصدی بخش خصوصی، نقش مهمی در تامین امنیت غذایی کشور و دستیابی منطقه آزاد قشم به جایگاه خود در حوزه پرورش میگو دارد.

شرکت هامور طلایی در زمینی به مساحت 148 هکتار افتتاح خواهد شد. فاز اول این شرکت با 15 استخر پیش از این به بهره برداری رسیده بود و در فاز دوم که به دست رییس جمهور افتتاح خواهد شد، 6 استخر به استخرهای قبلی اضافه می شود.

شرکت تعاونی دشت کنار سیاه، در زمینی به مساحت 55 هکتار افتتاح می شود. تعداد کل استخرهای این پروژه 48 عدد است که در فاز اول 26 استخر به بهره برداری می رسد.

فاز دوم شرکت دریانوردان قشم در زمینی به مساحت 220 هکتار به بهره برداری می رسد. در فاز اول این پروژه 31 استخر به بهره برداری رسید و در فازدوم 57 استخر افتتاح خواهد شد و مجموع استخرهای آن به 88 عدد خواهد رسید.

گفتنی است، پنجشنبه 23 اردیبهشت‌ماه 1400، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور، 10 پروژه منطقه آزاد قشم با سرمایه‌گذاری ارزی بیش از 21 میلیون دلار و 4 هزار و 10 میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف تولیدی، شیلاتی، خدماتی و گردشگری افتتاح می‌شود.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌از این در سه مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 53 پروژه به اعتبار ریالی 60 هزار و 660 میلیاردی و ارزی 340 میلیون یورو و 260 میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضور داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها