موج
کدخبر : ۳۷۸۰۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378002

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان اعلام کرد:

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان از پیشرفت 92 درصدی مرکز همایش های بین المللی شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ایرج مظفر گفت: مرکز همایش های بین المللی پروژه ای با بخش های متنوع مانند سالن اصلی، سالن چند منظوره، ویلاها، پارکینگ، دفاتر کار و جلسات  است که مجموع پیشرفت در این پروژه تاکنون به 92 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: در فاز نخست این پروژه 774 میلیارد تومان فقط در بخش اجرا هزینه شده است که این اعتبار شامل هزینه های آزادسازی و هزینه های مربوط به خدمات منطقه در این طرح نیست.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: برای اجرای پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان حدود 70 هکتار آزادسازی از سوی شهرداری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه هزینه پرداخت شده برای قراردادهای تکمیل شده در این طرح تاکنون مبلغ ۲۹۷ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: هزینه های پرداخت شده برای قراردادهای جاری نیز ۱۵۵ میلیارد تومان بوده است.

ایرج مظفر ، باقی مانده هزینه قراردادها را مبلغ ۱۷۲ میلیارد تومان دانست و گفت: هزینه مورد نیاز برای تکمیل فاز اول شامل سالن اصلی، ویلاها، موتورخانه، محوطه سازی ویلاها و روشنایی ۱۵۰ میلیارد تومان است.

وی مساحت فضای سبز این پروژه را 231 هزار و 750 مترمربع عنوان کرد و گفت: همچنین در این طرح 87 هزار و 500 متر مساحت خیابان پیش بینی شده است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سالن اصلی مرکز همایش ها دارای شکل هندسی کروی با قطر 85 متر و ارتفاع 25 تا 52 متر در پنج طبقه ساخته می شود، اظهار کرد: این سالن دارای بیش از یک هزار و صد صندلی به صورت VIP و یک هزار و 200 صندلی برای تماشاگران و خبرنگاران است.

وی با اشاره به اینکه سالن چند منظوره یکی دیگر از بخش های مرکز همایش هاست که مساحت داخلی آن دو هزار و 700 مترمربع است، گفت: این سالن قابلیت تبدیل شدن به دو سالن با سیستم صوت مجزا و برگزاری همزمان دو برنامه را با ظرفیت یک هزار و 400 نفر دارد.

مظفر بیان کرد: سینمای مرکز همایش ها با ظرفیت 600 نفر، هال با کاربری سخنرانی و برگزاری نمایشگاه های هنری با ظرفیت 610 نفر، 24 دفتر کار و جلسه، لابی، فضای ورودی هیئت رئیسه، پارکینگ های P1 , P2  با ظرفیت 800 خودرو، هشت ویلای VIP از دیگر بخش های مرکز همایش های بین المللی شهر اصفهان است که بین 65 تا 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها