موج
کدخبر : ۳۷۷۹۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377924

رئیس ستاد انتخابات در نشست هم اندیشی با دانشگاهیان:

حسین خوش اقبال با اشاره به نقش جامعه دانشگاهی در جریان بخشی و ایجاد تحرک سیاسی تاکید کرد: با توجه به محدودیت های فعلی، حضور فعال و اثربخش اساتید دانشگاهی، تشکلها و دانشجویان در فضای مجازی می تواند موجب حساسیت بیشتر شهروندان و خلق حماسه سیاسی در انتخابات شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در نشست هم اندیشی با مدیران و اساتید دانشگاهی استان کرمانشاه، اظهار کرد: جامع دانشگاهی کشور و بخصوص استان اعم از اعضاء هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان همواره نقش بسیار مهمی در تبیین شرایط سیاسی جامعه ایفاء کرده و سهم بسزایی در ارتقاء سطح بینش عمومی و نهایتاً مشارکت سیاسی همچون رویداد انتخابات داشته اند.

وی با بیان اینکه جامعه دانشگاهی در ۴۲ سال گذشته حضور فعالی در عرصه های انقلاب داشته افزود: دانشگاه به عنوان چشم بیدار جامعه باید حضور بیشتری در عرصه داشته باشد و نقش پیشرو بودن خود را مانند گذشته ایفا کند.

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه ورود دانشگاهیان به عرصه انتخابات را موجب تضارب آرا و گرم شدن فضای رقابت دانست و گفت: خلق حماسه سیاسی در گفتمان دانشگاه کلید میخورد مخصوصا در شرایط فعلی که فضای مجازی جایگزین فعالیت های جمعی شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه به عنوان قلب تپنده تفکر و چشم نگران جامعه باید بتواند در این فضا بیش از پیش نقش‌آفرینی کند و ضمن امیدبخشی واقعی به جامعه، برای اصلاح امور فضایی بسازد که با تضارب آرا امکان انتخاب بهتر برای مردم فراهم شود.

حسین خوش اقبال تاکید کرد: می طلبد که تشکلهای دانشجویی ضمن حفظ اصول و مبانی در روش‌ها نوآوری داشته باشند و با خلاقیت‌های لازم به شکل جدی در کمک به مشارکت حداکثری مردم نقش آفرینی کنند.

وی در ادامه با اشاره به جریان سازی رسانه های معاند برای ناامیدی مردم از صندوق رای گفت: برای تقویت اقتدار ملی، انسجام اجتماعی و حضور پر قدرت در مجامع بین المللی راهی جز حضور و نقش آفرینی در انتخابات نداریم و در این بین نقش دانشگاهها مهم تر دیده می شود. 

معاون استاندار کرمانشاه با انتقاد از سیاه نمایی ها برای ایجاد بدبینی نسبت به مسئولان و القای بی توجهی دولت به مردم گفت: در استان کرمانشاه افتتاح ۴۷۸ پروژه دانشگاهی ،طرح گرمسیری، راه آهن، تصویب منطقه آزاد قصرشیرین و مدیریت زلزله از برکات نظام اسلامی و دولت بوده است.

خوش اقبال در پایان با بیان اینکه نقد دانشگاهیان، دلسوزانه،عالمانه و راهگشاست افزود:برای بهره برداری بیشتر از نقطه نظرات اساتید و نخبگان دانشگاه و فعالان دانشجویی نشست های هم اندیشی با موضوع انتخابات را ادامه خواهیم داد. گفتنی است در این نشست،چند تن از روسا، مدیران و اساتید دانشگاههای استان به بیان نقطه نظرات خود درباره انتخابات خرداد ماه و ارئه راهکارهایی برای افزایش مشارکت سیاسی پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها