موج
کدخبر : ۳۷۷۹۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377923

دبیر ستاد انتخابات خطاب به جامعه دانشگاهی؛

جلیل بالایی در نشست هم اندیشی با جامعه دانشگاهی و دانش آموزی استان در خصوص عوامل موثر بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات، گفت: فضای انتخاباتی متاثر از بیماری کرونا در سال 1400 متفاوت از دوره های گذشته است و شکل گیری گفتمان و جریان های فکری عموماً در فضای مجازی رخ می دهد که توسط نخبگان هم مورد استقبال قرار گفته است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه نخبگان و جامعه دانشگاهی ضرورت و اهمیت مشارکت در انتخابات را تشریح و تبیین کنند، گفت: نقش آفرینی جامعه دانشگاهی و فرهنگی در گفتمان سازی، تبیین ضرورت ها و تشریح اهمیت انتخابات می تواند زمینه ساز مشارکت حداکثری شود.

بالایی افزود: از جامعه دانشگاهی و فرهنگی استان انتظار داریم موضوع مشارکت در انتخابات را به عنوان نماد توسعه سیاسی کشور و تجلی اراده مردم در نشست ها و جلسات با دانشجویان و دانش آموزان به بحث و تبادل نظر بگذارند و در مسیر انتخابات 1400 نقش آفرینی موثر داشته باشند زیرا شرکت در انتخابات تعیین کننده آینده و سرنوشت سیاسی و حق حاکمیت مردم است و می توان از ظرفیت نخبگان به عنوان چشم بینای مردم در آگاهی بخشی و استفاده کرد تا جامعه آگاه با مشارکت گسترده اقتدار ملی را رقم بزند.

وی در ادامه ضمن تشریح اقدامات انجام شده بر اساس روزشمار انتخابات گفت: ثبت نام انتخابات شوراهای شهر استان برای 34 شهر و 182 کرسی انجام شد که در مجموع  1111 نفر ثبت نام نمودند و با فرض تایید صلاحیت همه داوطلبان برای هرکرسی 5.8 نفر با هم به رقابت خواهند پرداخت.

بالایی خاطرنشان ساخت: هیأت نظارت در 24 اردیبهشت ماه اعلام نظر قطعی و نهایی  بررسی شکایات داوطلبان شورای شهر را انجام خواهد داد و در تاریخ 16 خرداد ماه نیز مراتب بررسی صلاحیت ها در هیات مرکزی نظارت به فرمانداران جهت صدور آگهی اسامی نامزدها ابلاغ می شود که بر این اساس تبلیغات از 20 خرداد به مدت یک هفته آغاز می شود.

وی با اشاره به دستور وزیر محترم کشور در خصوص شروع انتخابات ریاست جمهوری گفت: وزیر کشور امروز در بخشنامه ای خطاب به فرمانداران سراسر کشور در اجرای مواد 38 و 39 قانون انتخابات دستور شروع را صادر کرد و بر این اساس هیأت های اجرایی در 14 فرمانداری و 32 شهر تشکیل می شود.

سخنگوی ستاد انتخابات استان در ادامه بی طرفی و قانون مداری را سرلوحه کار مجریان انتخاباتی دانست و گفت: مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت ارکان اصلی انتخابات هستند و با ظرفیت 50 هزار نفری تمام تلاش خود را به صورت برای برگزاری انتخاباتی شکوهمند و قانونمند انجام خواهیم داد.

در این جلسه که روسا و معاونین 8 دانشگاه استان و مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش نیز حضور داشتند مقرر شد کارگروهی جهت گفتمان سازی و بحث و تبادل نظر در خصوص حضور نخبگان در عرصه تولید فکر و آگاهی بخشی تشکیل و ارتباط مطلوبی را با جامعه ایجاد نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها