موج
کدخبر : ۳۷۷۸۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377853

محمد فرید سپری خبر داد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: فروردین ماه امسال 4 میلیون و 79 هزار قطعه جوجه‌ریزی انجام گرفته است که نسبت به مدت زمان مشابه 18 درصد رشد دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان،‌ فرید سپری پیش از ظهر امروز سه شنبه در دومین جلسه  کمیسیون اصلی برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: فروردین ماه امسال 4 میلیون 79 هزار قطعه جوجه ریزی در فروردین ماه امسال انجام گرفته است که نسبت به مدت زمان مشابه 18 درصد رشد دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: سال گذشته در این بازه زمانی 3 میلیون و 450 هزار قطعه جوجه روزی در استان انجام گرفته بود.

سپری به میزان جوجه‌ریزی تا بیستم اردیبهشت ماه امسال گریزی زد و گفت: 2 میلیون و 332 هزار قطعه جوجه‌ریزی در اردیبهشت ماه جاری در استان انجام گرفته که 15 درصد نسبت به اردیبهشت 99 رشد داشته است.

وی عنوان کرد: میزان جوجه ریزی در واحدهای تولیدی استان نسبت به سه ماهه آخر سال گذشته هم رشد خوبی داشته است.

سپری با بیان اینکه با وجود تمام مشکلات جوجه‌ریزی بسیار خوبی در سطح استان انجام شده است، گفت: استان کردستان در این زمینه الان معین سه استان کشور است که از شب گذشته هم باید مرغ زنده یا لاشه بازار استان البرز تامین کنیم که از فردا این موضوع نیز انجام می‌شود.

وی میزان ارسال مرغ به استان البرز را حدود 80 تن اعلام کرد و گفت: شب گذشته 8 هزار قطعه برای البرز و 8 تن مرغ از استان به خوزستان ارسال شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به فعالیت 16 واحد تولید مرغ یک روزه با ظرفیت 450 هزار و 250 قطعه خبر داد و گفت: 14 واحد از این تعداد با ظرفیت 402 هزار و 205 قطعه فعال است.

وی در ادامه افزود: تقریبا در ماه 2 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در استان داریم و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

سپری با بیان اینکه عمده محصولات ما به سایر استان‌ها صادر می‌شود، گفت: نظارت کامل بر جوجه‌ریزی در سطح استان انجام می‌شود.

وی به سامانه سما صط گریزی زد و خاطرنشان کرد: مدیریت تولید در حلقه‌های بالادستی و پایین دستی و کاهش نوسانات بازار و تنظیم آن، شفافیت اطلاعات، همگرایی تشکل‌ها و افزایش بهره وری «کاهش سن و وزن کشتار» مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

سپری با اشاره به اینکه در این سامانه همه حلقه‌های تولید و کاربران به هم متصل و هر فعالیتی در سامانه قابل ردیابی و پیگیری است، گفت: این سامانه قابلیت از کل به جز رفتن از طریق آنالیزورها در کلیه بخش‌ها را فراهم نموده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها