موج
کدخبر : ۳۷۷۱۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377163

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند مطرح کرد:

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند با اشاره به خدمات رسانی نیروهای داوطلب هلال احمر، گفت: نیروهای داوطلب جمعیت هلال‌احمر در بخش هایی از جمله اورژانس، سی‌تی‌اسکن، درمانگاه، داخلی، سردخانه، داروخانه و آشپزخانه به ارائه خدمت پرداختند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی کیانی، رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند با اشاره به اقدامات هلال احمر نهاوند در یاری رسانی به کادر درمان، گفت: بر اساس نیاز و درخواست مدیریت بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان جمعی از داوطلبان هلال‌احمر نهاوند از ۲۳ فروردین ماه با حضور در بیمارستان‌ها برای کمک به بیماران کرونایی با کادر درمان شهرستان همکاری‌ می کنند. 

وی افزود: با توجه به افزایش آمار بیماران کرونایی شهرستان در پیک چهارم که منجر به آمار صعودی و بیش از حد مراجعان به بیمارستان شد، مسئولان مربوطه خواستار همکاری نیروهای داوطلب جمعیت برای کمک به کادر درمان شدند. 

کیانی تصریح کرد: به دنبال درخواست مدیران مراکز درمانی نهاوند فراخوان نیروهای داوطلب از سوی این جمعیت به عمل آمد و ۳۲۸ نفر برای اعزام به بیمارستان اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: پس از فراخوان خیران و داوطلبان به‌ویژه خانه هلال هم پیمانی شهرستان در مرحله اول نیروهای بیمارستان مدیریت محدوده بخش‌های خاص، تخصصی و بخش کرونا را پوشش دادند و نیروهای داوطلب امور خدماتی و کمتر ریسک‌پذیر را انجام دادند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند بیان کرد: با توجه به نیاز این مرکز درمانی به مرور نیروهای داوطلب جمعیت هلال‌احمر در سایر بخش‌ها نیز از جمله اورژانس، سی‌تی‌اسکن، درمانگاه، داخلی، سردخانه، داروخانه و آشپزخانه به ارائه خدمت پرداختند.

کیانی افزود: در ابتدای شروع اعزام داوطلبان به بیمارستان، روزانه ۱۶ نفر در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر در کارهای حمایتی و پشتیبانی همراه با کادر درمان فعالیت داشتند که به تدریج این تعداد روزانه به هشت نفر تقلیل پیدا کرد.

وی در پایان با بیان اینکه حضور داوطلبان در بیمارستان فرصتی مناسب را برای لزوم تشکیل گروه‌های تخصصی به‌وجود آورده ابراز امیدواری کرد سایر داوطلبان که در رشته‌های درمانی تخصص دارند نسبت به نام‌نویسی در جمعیت هلال‌احمر اقدام کنند تا در صورت نیاز بتوان از همکاری آن‌ها استفاده کرد.

هم اینک شهرستان های بهار و اسدآباد در وضعیت قرمز و سایر شهرستان های این استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها