موج
کدخبر : ۳۷۶۸۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376834

محمد علایی:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی اعلام کرد: تامین آب شرب شهرها و روستاها برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و نسبت به تامین آب شرب برای ۳۰ شهر استان در تابستان امسال و در پیک مصرف با تنش کمی و کیفی آب شرب مواجه هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد علایی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: اگر هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در بحث کنترل و پیشگیری از قطعی آب وبرق نباشد، باید منتظر آسیب‌های جدی باشیم.

محمد علایی در ادامه با اشاره به هماهنگی‌های لازم صنعت آب و برق در زمینه خاموشی‌های تابستان، بیان کرد: شرکت‌های صنعت آب و برق استان  تلاش می‌کند با برنامه‌ریزی دقیق، قطعی آب و  برق کمترین تاثیر را بر ارائه خدمات به مردم داشته باشد و این شرکت آمادگی خود را در راستای عبور از این مشکل اعلام می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در جلسه‌ای که با حضور مدیران صنعت آب و برق استان در این شرکت برای برنامه‌ریزی تامین پایدار آب و برق استان در سال ۱۴۰۰ برگزار شد، با اشاره به اینکه تامین آب شرب شهرها و روستاها در خراسان رضوی از اهمیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: امسال بارندگی کمی داشتیم و باید با صداقت با مردم این موضوع را در میان بگذاریم تا خالصانه در بحران مدیریت آب در خراسان رضوی کمک کنند.

وی همچنین گفت: در این راستا شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی به نکاشتن کشت پاییزه تاکید دارد که اگر اطلاع‌رسانی به درستی انجام نشود مردم در این زمینه همکاری لازم را نخواهند داشت.

علایی با بیان اینکه با آگاه کردن مردم در زمینه‌ کمبود برق مشکل خاموشی حل می‌شود، افزود: مسئله کمبود برق از آب جدی‌تر است زیرا در زمینه برق ذخیره‌ای وجود ندارد تا در مواقع خاموشی بتوان از آن استفاده کرد بنابراین مصرف بهینه مردم کمک شایانی در این زمینه خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه برخی چاه‌های غیرمجاز هستند که برق سه فاز استفاده می‌کنند و باید از این عمل آنان جلوگیری شود، گفت: برخی از واحدهای مسکونی نیز برخلاف اینکه باید برق تک فاز استفاده کنند، تقاضای برق سه فاز دارند که به نظر غیرقانونی است و نمی‌توان برق آنان را قطع کرد بنابراین باید با کمک دادستانی و دیگر دستگاه‌های مرتبط فکر جدی در این زمینه کرد.

وی با اشاره به سه مصوبه ارائه شده در این جلسه، ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور سازمان جهاد کشاورزی برگزار خواهد شد، پیشنهاد می‌دهیم تا از ساعت ۱۲  الی ۱۶ که پیک بار است چاه‌های کشاورزی خاموش شود، همچنین از ۲ هزار و ۱۶۶ حلقه چاه کشاورزی که در خصوص دیماه اضافه برداشت دارند نیز به میزان ۵۰ مگابایت باید جلوگیری شود و لیست واحدهای مسکونی مشهد که برق سه فاز مصرف می‌کنند ارائه خواهد شد تا نسبت به وضعیت آنها در بحران کاهش بارندگی در خراسان رضوی تصمیم گیری شود.

محمد علایی مجدد اعلام کرد: پیش از این نیز، نسبت به تامین آب شرب برای ۶ شهرستان خراسان رضوی هشدار داده و گفته بودیم ۳۰ شهر استان تابستان امسال و در پیک مصرف با تنش کمی و کیفی آب شرب خراسان رضوی مواجه می‌شوند و از این تعداد ۶ شهرستان نیشابور، گلبهار، خواف، تربت جام، مشهدریزه و شاندیز در وضعیت قرمز قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها