موج
کدخبر : ۳۷۶۷۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376774

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تشدید اقدامات در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی رئوفی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جلسه ستاد استانی کرونا با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران، با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری مولای متقیان حضرت علی علیه السلام، با اشاره تلاش ها برای مدیریت بیماری کرونا، عنوان کرد: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان موارد ابتلا به کرونا در هرمزگان با کاهش ۱۰ درصدی همراه بوده است.
وی افزود: در غرب و شرق استان با تلاش فرمانداران و اعضای ستاد شهرستانی کرونا و کادر سخت کوش درمان روند افزایشی آمار مبتلایان متوقف و سیر نزولی پیدا کرده است و در قرنطینه شهر کوشکنار و شناسایی به موقع مبتلایان در شهرستان پارسیان و سایر شهرستان های غربی استان به خوبی عمل شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بیان کرد: تشدید اقدامات در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان ضروری است.
جانشین رئیس ستاد کرونای استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: تشدید محدودیت های تردد به شهرهای قرمز و نارنجی با جدیت دنبال شود و در صورت مشاهده تخلف جرائم مصوب به موقع اعمال شود تا شاهد بازدارندگی باشیم.
رئوفی تصریح کرد: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان های استان های همجوار هرمزگان اعمال محدویت های ورود و خروج به این شهرستان تشدید شود.
وی افزود: بر روند برگزاری مراسمات ایام لیالی قدر دستگاه های متولی نظارت کنند تا همچون شب نوزدهم شاهد برگزاری بدون دغدغه مراسمات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی باشیم و همراهی مردم در این زمینه قابل تقدیر است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار کرد: فرهنگ سازی و آموزش در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار اثر گذار خواهد بود.
وی با تاکید بر گزارش به موقع تخلفات، تصریح کرد: بخشداران و دهیاران در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی در عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی سریعا موضوع را به دستگاه های اجرایی  ذی ربط گزارش کنند.
رئوفی اضافه کرد: عادی انگاری وضعیت کرونا عواقب سنگینی دنبال دارد و ضروری است با اطلاع رسانی و هشدار به موقع از ایجاد فضای عادی انگاری در جامعه جلوگیری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها