موج
کدخبر : ۳۷۶۷۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376737

برای کاهش پرونده های ستاد تسهیل صورت گرفت؛

به منظور کمک به رفع مشکلات حوزه تامین اجتماعی فعالان اقتصادی کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار جلسه ای تشکیل داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، اصغر اخوان مقدم هدف از برگزاری این جلسه را کمک به رفع مشکلات حوزه تأمین اجتماعی صنعتگران و تجار اصفهان و در نتیجه کمک به اقتصاد شهر دانست.

 وی با بیان اینکه صاحبان کسب و کار مقیّد به پرداخت دیون خود می باشند، افزود:بعضا مغایرت بخشنامه های داخلی با قوانین و مقررات صادره از سوی سازمان مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده که از طریق تعامل و هم اندیشی می توان آنها را رفع نمود.

در این جلسه در خصوص بررسی پرونده های تأمین اجتماعی فعالان اقتصادی در جلسات تخصصی و رفع مشکلات پرونده ها قبل از ارایه به ستاد تسهیل از طریق تعامل تأمین اجتماعی و اتاق بازرگانی اصفهان و ایجاد وحدت رویه در کمک به رفع مشکلات تأمین اجتماعی فعالان اقتصادی در شعب مختلف توافق شد.

 در ادامه مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در استان اصفهان کارفرمایان و کارگران با سازمان تامین اجتماعی همراه بوده اند و از کیان سازمان دفاع کرده اند گفت:من شاهد نیّت خوب کارفرمایان در استان اصفهان هستم و این نیت خوب باید از سوی سازمان تأمین اجتماعی پاسخ داده شود.

محسن ریاضی با بیان اینکه بسیاری از مسایل از طریق گفتمان در حوزه های مختلف قابل حل می باشد، تصریح کرد: تقویت ارتباط با تشکل های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی از جمله اهداف تامین اجتماعی استان می باشد.

وی در ادامه ضمن استقبال از رسیدگی به پرونده ها قبل از طرح در ستاد تسهیل ، گفت: اداره کل تأمین اجتماعی آمادگی دارد با همکاری اتاق بازرگانی به مشکلات فعالان اقتصادی رسیدگی نماید.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان قدرت هر کشور را وابسته به قدرت تولید آن دانست و تاکید کرد: اداره کل تامین اجتماعی در چارچوب قوانین و مقررات از هیچ کمکی به تولید دریغ نخواهد کرد.

ریاضی با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات ناشی از عدم اطلاع کافی کارفرمایان به قوانین و مقررات است، افزود: برگزاری دوره های آموزشی مشترک با اتاق بازرگانی در این حوزه بسیار موثر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها