موج
کدخبر : ۳۷۶۶۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376690

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: تاکنون یک هزار و 586 کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز استان ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در مراسم گرامی داشت هفته معلم با حضور در محل مجمع خیرین مدرسه ساز با قدردانی از خیران مدرسه ساز و خیرانی که در مرکز نیکوکاری به کودکان مبتلا به سرطان کمک می کنند، گفت: تاکنون ۳۹۷ مدرسه در قالب هزارو ۵۸۶ کلاس درس در سطح استان توسط خیران ساخته شده است و ۵۴ مدرسه در قالب ۲۴۵ کلاس نیز در حال احداث است که با همکاری و همدلی خیران مدرسه ساز این میزان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه هر سال به تعداد مدرسه های ساخته شده توسط خیران در استان افزوده می شود افزود: برای ما بسیار مهم است که محیط مناسب و شایسته ای برای تعلیم و تربیت فرزندان خود فراهم کنیم و این وظیفه سنگین را خیران مدرسه ساز بر عهده گرفته اند.

استاندار اردبیل در ادامه نیز بیان کرد: مرکز نیکوکاری اردبیل با بهره گیری از کمک های مالی خیرین داخل و خارج از کشور تاکنون خدمات مناسبی برای درمان کودکان سرطانی انجام داده اند و در آینده نزدیک با مجهز کردن سایر امکانات درمانی مرکز کار خدا پسندانه خود را گسترش می دهند.

بهنام جو تصریح کرد:  حمایت از کودکان بی سرپرست و سرطانی وظیفه همه ماست و مرکز نیکوکاری با حمایت از این طیف و کمک درمانی باعث شده  خانواده ها به غیر از فکر بهبود بیمار فکر تامین دارو و هزینه بیمارستان را نداشته باشند که کار خداپسندانه است.

وی با بیان اینکه وجود همه نخبگان ، مخترعان و دانشمندان در جامعه زیر سایه معلمان بوده است گفت: روزی همه ما در کلاس تعلیم و تربیت معلم نشسته ایم و از تلاش و دلسوزی این قشر بهره مند شده ایم و برهمگان واجب است که قدر و منزلت مقام شامخ معلم را ارج بگذارد.

استاندار اردبیل افزود: اگر امروز اردبیل نیروهای مخلص و نخبه دارد؟ مرهون و مدیون تلاش معلمان تلاشگر است و خیران عاقبت اندیش هم با بخشیدن اموال خود زمینه تعلیم و تربیت را در مدارس ترویج می کنند.

بهنام جو با اشاره به اینکه مدرسه سازی و تعلیم و تربیت دو بال مکمل هم هستند، افزود: اگر زیرساخت اساسی برای تعلیم وتربیت وجود نداشته باشد دانش آموز با آرامش کامل قادر به یادگیری نخواهد بود پس خیران نیک اندیش زیرساخت های اساسی را برای تربیت و آموزش علم مهیا می کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها