موج
کدخبر : ۳۷۶۵۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376552

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه پیشرفت و سعادت جامعه رو به رشد و توسعه در دست قدرت معلمان است گفت: متخصصان و آینده‌سازان کشور دست‌پرورده و آموزش‌دیده معلمان هستند.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، در آئین بزرگداشت مقام معلم، از قدرت‌الله اسماعیلی اقدم ، معلم منتخب کشوری و 7 معلم منتخب استانی قدردانی شد.

محمدرضا پور محمدی در این مراسم با بیان اینکه پیشرفت و سعادت جامعه رو به رشد و توسعه در دست قدرت معلمان است، افزود: متخصصان و آینده‌سازان کشور دست‌ پرورده و آموزش‌دیده معلمان هستند.

وی با اشاره به تعبیر امام راحل که معلمی را شغل انبیا توصیف کردند ، گفت : معلمی از جنس رسالت انبیاست که جامعه را بیدار می‌کند و این منزلت و موقعیت نصیب هر کسی نمی‌شود و باید شکرگزار آن بود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمامی معلمان نمونه هستند ، افزود: معلمانی که در شرایط سخت کرونا ، نظام آموزشی را پویا و فعال نگه داشته‌اند و شبانه‌روز برای آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان تلاش می‌کنند شایسته تقدیر هستند.

وی اضافه کرد : با وجود اینکه بسترهای کافی برای آموزش غیرحضوری در کشور وجود نداشت اما در یک سال گذشته با تلاش معلمان و مسئولان عرصه تعلیم و تربیت ، امکانات خوبی ایجاد شده و تجربه‌های خوبی به دست آمده است.

پور محمدی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید قدم‌های زیادی برای توسعه فرهنگ ، آموزش و ارتقای جایگاه معلمان برداشته شده است، افزود: با وجود این اقدامات، همچنان می‌توان اذعان داشت شأن و منزلت فرهنگیان هنوز در جایگاه اصلی نیست و باید برای ارتقای این جایگاه تلاش کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هم در این آئین گفت : در هیچ برهه‌ای از تاریخ به اندازه دوران شیوع کرونا ، جایگاه و منزلت معلم آشکار نشد و این معلمان و فرهنگیان عزیز بودند که به عنوان مجاهدان راه تعلیم و تربیت در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت، شبانه‌روز تلاش کردند.

جعفر پاشایی گفت : مصادیق گوناگونی از تلاش و فداکاری معلمان را در استان شاهد بوده‌ایم که در شرایط سخت آب و هوایی، چراغ دانش را برای فرزندان ما روشن نگه داشته‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها