موج
کدخبر : ۳۷۶۴۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376481

ارژنگ عزیزی خبر داد:

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری اردبیل گفت: صادرات سیب زمینی از گمرکات استان سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ارژنگ عزیزی ، معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری اردبیل در جلسه اختصاصی بررسی راهکار عملی برای فروش سیب زمینی های انبار شده در استان گفت: برابر اعلام گمرک صادرات حدود 3 برابر افزایش نسبت به سال ۹۸ به ۱۲۶ هزار تن رسیده و هم اکنون نیز صادرات سیب زمینی از انبارهای سرد مکانیزه ادامه دارد.

وی افزود: با تجدید نظر در ارزش صادراتی سیب زمینی در سال گذشته، هماهنگی های لازم برای عرضه مستقیم این محصول در استان انجام شده است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری اردبیل اظهار کرد: گشایش بسیار خوبی در صادرات این محصول هماهنگی شده است و این هماهنگی با پیگیری مسئولان استان به ویژه استاندار اردبیل و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است. 

عزیزی ادامه داد: در بازار داخلی هم علیرغم اینکه مصرف خوراکی این محصول بواسطه شرایط خاص کرونایی و نیمه فعال بودن غذا خوری ها و تالارهای پذیرایی نسبت به سنوات گذشته کاهش پیدا کرده ولی میزان جذب واحدهای فرآوری این محصول روند افزایشی دارد.

وی گفت: با توجه به هماهنگی های انجام شده با واحدهای تولیدی این روند تداوم خواهد داشت ولی برای تحریک تقاضا و امکان عرضه مستقیم از سوی تولیدکنندگان و یا شبکه تعاونی و روستایی هماهنگی لازم انچام شده است.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل تصریح کرد: قرار است فرمانداران شهرستان ها با همکاری شهرداری ها مکان های مناسب را برای عرضه مستقیم در اختیار افراد متقاضی قرار دهند.

عزیزی افزود: برای عرضه مستقیم و حمایت تولید کنندگان شبکه های تعاونی روستایی نیز برای توزیع در قالب روستا بازار و یا در اختیار قرار دادن غرفه‌های رایگان در کنار روستا بازار اعلام آمادگی کرده اند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها