موج
کدخبر : ۳۷۶۱۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376155

محمد رضا محسنی:

معاون فناوری اطلاعات ثبت احوال خراسان رضوی بیان کرد: دو گروه از افراد برای انجام کار‌های اداری مشکل خواهند داشت؛ اول آنانیکه برای صدور کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند و دوم افرادی که کارت ملی‌ آنها صادر شده و برای تحویل‌گرفتن آن اقدام نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد رضا محسنی معاون فناوری اطلاعات و آمار‌های جمعیتی اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی اعلام کرد: آخرین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند درخراسان رضوی تا پایان فروردین ‌ماه ۱۴۰۰ از مجموع ۴ میلیون و ۷۷۷ هزار واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند، یعنی ۱۵ سال به بالا، ۴ میلیون و ۶۹۰ هزار نفر درخواست کرده‌اند، یعنی ۹۸.۳ درصد مردم.

محسنی در ادامه بیان کرد: حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر باقی مانده‌اند که تاکنون درخواست کارت ملی هوشمند در خراسان رضوی نکرده‌اند و از مجموع درخواست‌هایی که گرفتیم، ۳ میلیون و ۴۶۰ هزار کارت ملی به مردم تحویل داده شده است و حدود ۹۶ هزار کارت ملی هم در دفتر‌های پیشخوان دولت و ادارات ثبت احوال آماده تحویل است.

وی همچنین گفت: حدود یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار کارت ملی تقاضا شده درحال صدور است و باتوجه ‌به اینکه سامانه صدور کارت ملی هوشمند در کشور متمرکز است و به‌ دلیل اینکه در سال گذشته با مشکل تأمین بودجه و تحریم مالی روبه‌رو بودیم، کارت خام به ثبت احوال تحویل داده نشد که بتواند آن‌ها را صادر کند.

این مقام مسئول تأکید کرد: یک‌ میلیون و ۱۰۰ هزار نفری که در صف دریافت کارت ملی هوشمندند، برای انجام کار‌های اداری مشکلی ندارند و در ارگان‌ها مجبور به ارائه کارت ملی جدید نیستند، به‌ویژه آن‌هایی که پیش‌تر درخواست کرده‌اند؛ چون در صورت درخواست از ثبت احوال، تا زمان تحویل کارت ملی به افراد شماره رهگیری داده می‌شود که نقش شماره سریال کارت ملی هوشمند را دارد و با داشتن رسید و اصل شناسنامه، هرجا که مراجعه کنند، کارشان انجام خواهد شد.

معاون فناوری اطلاعات ثبت احوال خراسان رضوی ادامه داد: دراین ‌میان، ۲ دسته از مردم برای انجام کار‌های اداری مشکل دارند؛ یکی آن‌دسته افرادی که برای صدور کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند و دسته دیگر افرادی که کارت ملی‌شان صادر شده و فرد برای تحویل‌گرفتن کارتش اقدام نکرده است، چون به‌محض اینکه کارت برای فرد صادر شود، رسید کد رهگیری دیگر جنبه قانونی ندارد.

محسنی در خاتمه تصریح کرد: وضعیت صدور کارت ملی هوشمند نسبت به گذشته بهتر شده است، البته صدور کارت ملی منوط به تأمین کارت خام است که اکنون در دست سازمان ثبت احوال کشور نیست، درحالی‌که ظرفیت سازمان ثبت احوال برای صدور کارت ملی بیش از ۲ میلیون کارت در ماه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها