موج
کدخبر : ۳۷۵۹۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375992

مهدی قلیان اول:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: روند ابتلا به کرونا در خراسان رضوی همچنان رو به افزایش است و تعداد کل بیماران بستری در بیمارستانهای استان هزار و ۴۴۵ است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی قلیان اول معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز اعلام کرد: در شرایط کنونی روزانه افزون بر ۲۰ تن بر اثر ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی فوت می‌کنند.

مهدی قلیان اول در ادامه افزود: روند ابتلا به کرونا در خراسان رضوی در بخشهای بستری، سرپایی و فوتی همچنان رو به افزایش است و تعداد کل بیماران بستری در بیمارستانهای خراسان رضوی هزار و ۴۴۵ است که این میزان طی چند روز گذشته از مرز هزار و ۵۰۰ نفر نیز عبور کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد بستری شدگان روزانه کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی را ۳۵۳ نفر عنوان کرد و گفت: تعداد بستری شدگان روزانه و کل بستری شدگان ثابت نیست و در روزهای مختلف نوسان دارد.

وی در مورد شباهت ویروسهای جهش یافته تصریح کرد: اصول پیشگیری در انواع ویروس کرونا جهش یافته مانند کرونای انگلیسی، هندی و آفریقایی یکی است.

مهدی قلیان اول  نسبت به رعایت اصول پیشگیری در مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و افزود: تاکنون موردی از ابتلای به ویروس هندی کرونا در خراسان رضوی مشاهده نشده است اما با وجود همه تدابیر اتخاذ شده، ورود این ویروس کرونا در مشهد و استان و کشور اجتناب ناپذیر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها