موج
کدخبر : ۳۷۵۸۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375820

علیرضا مسلم:

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیان کرد: شمار بیماران کرونایی بستری سبزوار در دوره اوجگیری موج سوم در آبانماه حدود ۲۴۰ بیمار بود در شرایطی که در ۱۱ روز گذشته تعداد بیماران بستری و مبتلا در مرحله درمان سرپایی این شهرستان افزون بر ۳۰۰ نفر بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علیرضا مسلم رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در جلسه ستاد کرونای این شهرستان اعلام کرد: با بستری ۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان در شبانه‌روز گذشته رکورد بیماران کرونایی بستری در سبزوار شکسته شد.

دکتر علیرضا مسلم در ادامه افزود: روز گذشته ۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان واسعی سبزوار بستری شدند که این تعداد بیشترین آمار بیماران بستری از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سبزوار بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: شمار بیماران کرونایی بستری سبزوار در دوره اوجگیری موج سوم در آبانماه حدود ۲۴۰ بیمار بود در شرایطی که در ۱۱ روز گذشته تعداد بیماران بستری و مبتلا در مرحله درمان سرپایی این شهرستان افزون بر ۳۰۰ نفر بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه این گزارش تشریح کرد: مرکز آموزشی، درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

همچنین ۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

وی گفت: تعداد بیماران ویزیت شده روزانه در مراکز ۱۶ ساعته حوزه زیر پوشش ۷۵۰ مورد است که از نیمی از این مراجعان تست گرفته می شود و عادی انگاری و عدم توجه به هشدارها در زمینه رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی این شهرستان را در وضعیت قرمز تیره کرونایی قرار داده است و در شمار شهرستانهای دارای وضعیت هشدار کرونا در خراسان رضوی محسوب می شود.

علیرضا مسلم بیان کرد: ویروس جهش یافته کرونا سرعت سرایت بیشتری دارد، در شرایطی که تعداد بیماران کرونایی بستری شده و مرگ و میر آنها نسبت به روزهای اخیر افزایش یافته، تنها راه برون رفت از این بحران، رعایت دقیق محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها