موج
کدخبر : ۳۷۵۷۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375776

مهدی قلیان اول:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: خطر سرایت ویروس هندی کرونا از همه انواع جهش یافته قبلی بیشتر است و مقابله با این بیماری نیازمند عزمی همگانی است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی قلیان اول معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: ویروس جهش یافته هندی خواه ناخواه به کشور وارد می‌شود و مردم باید به جای وحشت و نگرانی، مقابله و اصول پیشگیری را جدی‌تر بگیرند.

مهدی قلیان اول در ادامه افزود: خطر سرایت ویروس هندی کرونا از همه انواع جهش یافته قبلی بیشتر است و مقابله با این بیماری نیازمند عزمی همگانی است و تاکنون موردی از ویروس هندی در خراسان رضوی مشاهده نشده است اما با وجود همه تدابیر اتخاذ شده،  احتمال ورود این ویروس به استان و کشور از طریق مبادی ورودی اجتناب ناپذیر است.

وی در مورد تشابه نوع دیگر ویروسها گفت: اصول پیشگیری در انواع  ویروس جهش یافته مانند کرونای انگلیسی و آفریقایی یکی است، بنابراین مردم باید در مقابله با این بیماری رعایت پروتکل‌ های بهداشتی و ممنوعیت‌های کرونایی و قرنطینه را بیشتر از گذشته رعایت کنند.

وی ادامه داد: ابتلا به کرونا در خراسان رضوی همچنان روند افزایشی دارد و این استان از نظر تعداد مبتلایان هنوز در موج چهارم به اوج قله نرسیده است و در دامنه به سر می برد و در حال حاضر تعداد بستری شدگان کرونا در استان خراسان رضوی از مرز هزار و ۵۰۰ نفر گذشته است.

دکتر مهدی قلیان اول در خاتمه افزود: در بخش سرپایی روزانه چهار هزار و ۵۰۰ آزمایش کرونا شامل پی. سی. آر و رپید تست یا تشخیص سریع کرونا از موارد مشکوک انجام می سود که نتیجه بیش از ۳۰ درصد آنها مثبت است و همچنین نتیجه آزمایش پی. سی. آر ۶۰ درصد از بستری شدگان کرونا در خراسان رضوی مثبت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها