موج
کدخبر : ۳۷۵۳۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375337

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، اظهار داشت: فوتی ها از شهرستان بندرعباس و جاسک و شامل ۴ خانم و سه آقا بودند که مسن ترین آنها ۷۳ ساله و جوانترین آنها ۳۴ سال سن داشت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، اظهار داشت: فوتی ها از شهرستان بندرعباس و جاسک و شامل ۴ خانم و سه آقا بودند که مسن ترین آنها ۷۳ ساله و جوانترین آنها ۳۴ سال سن داشت.

وی، با اشاره به شیب تند ابتلا به کرونا در بیشتر مناطق هرمزگان، افزود: براساس آمارها، هفته گذشته هر سه دقیقه یک نفر در هرمزگان مبتلا به کرونا شدند که این آمار بسیار نگران کننده است.

نوروزیان شمار بستری های کرونا در استان را ۴۵۳ نفر اعلام کرد و بیان داشت: هم اکنون ۷۲ نفر از بستری ها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که حال ۱۵ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین وضعیت رنگ بندی شهرستان های استان از نظر ابتلا و شیوع کرونا را به این شرح اعلام کرد: شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر، پارسیان، قشم ، میناب، جزیره کیش و هرمز در وضعیت قرمز، بشاگرد، بستک، حاجی آباد و رودان در وضعیت نارنجی ، بوموسی و سیریک در وضعیت زرد هستند.

نوروزیان با اشاره به شیوع ویروس خطرناک کرونای هندی، گفت: این نوع ویروس از دو نوع قبلی آن بسیار خطرناک تر و سرایت پذیرتر می باشد و هم اکنون شرایط بسیار حساس و نگران کننده است و همه باید رعایت پروتکل های بهداشتی را با جدیت انجام دهند .

این مقام مسوول ابراز داشت: با توجه به نگرانی ها در سطح کلان کشوری در خصوص ویروس کرونای هندی، تصمیم های خوبی در سطح کشور اتخاذ شده و محدودیت هایی نیز لحاظ شده است، اما این محدودیت ها به تنهایی کافی نبوده و همه ما باید خطر را جدی گرفته و برای حفظ جان خود و عزیزانمان پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنیم تا بتوانیم از این مرحله سخت گذر می کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها