موج
کدخبر : ۳۷۵۰۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375070

حمید رضا مومنی مطرح کرد؛

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: امروز تامین منابع مالی یکی از مسائل کلیدی برای همه مناطق به ویژه بخش خصوصی است که خوشبختانه منطقه آزاد کیش در این زمینه عملکرد خوبی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، ضمن تقدیر از فعالان اقتصادی کیش، از آنها به عنوان رکن اصلی توسعه اقتصادی در این منطقه یاد کرد و گفت: امروز تامین منابع مالی یکی از مسائل کلیدی برای همه مناطق به ویژه بخش خصوصی است که خوشبختانه منطقه آزاد کیش در این زمینه عملکرد خوبی داشته است.
وی تصریح کرد: عملکرد منطقه آزاد کیش در زمینه استفاده از روش های نوین تامین منابع مالی می تواند الگوی کاربردی مناسبی برای سایر مناطق آزاد کشور باشد.
مشاور رییس جمهور اظهار با اشاره به برخی مشکلاتی سرمایه گذاران کشور در حوزه تامین منابع مالی، حرکت به سمت بازار سرمایه و بازارهای مالی را راهکاری موثر برای حل این مشکلات عنوان کرد.
مشاور رییس جمهور برنامه مداری، پاک دستی و اقتدار را سه مولفه مهم مدیران مناطق آزاد کشور برشمرد و گفت: هیچ مدیری نمی تواند بدون برنامه و با  با آزمون و خطا کارها را پیش ببرد.

منطقه آزاد کیش

وی با اشاره به اینکه تعهد پایه و اساس اجرای طرح های عمرانی و توسعه ای است براهمیت مولفه پاکدستی تاکید کرد و گفت: با مدیران و زیر مجموعه هایی که عملکرد شفافی ندارند همکاری نکنید. سلامت و اقتدار برای ما اهمیت دارد، مدیری که نتواند اقتدار داشته باشد نمی تواند عملکرد موفقی از خود نشان دهد.
مومنی با تاکید برضرورت توسعه زیر ساخت ها در مناطق آزاد کشور و اشاره به اقدامات خوب سازمان منطقه آزاد کیش در زمینه تکمیل و توسعه زیرساخت ها ابراز امیدواری کرد با مدیریت جدید منطقه، موضوع آب و برق در جزیره به صورت جدی پیگیری و با برنامه ریزی دقیق برطرف شود.
تکریم ارباب رجوع و کاهش بروکراسی های اداری با هدف افزایش رضایتمندی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از دیگر مواردی بود که مشاوررییس جمهور بر آن تاکید کرد.
حمید رضا مومنی به رویکرد جدید دبیرخانه شورایعالی اشاره کرد و افزود: اعتقاد داریم مناطق آزاد باید به ماهیت اصلی خود برگردند و ماموریت و وظایف خود را بر پایه قانون و مقررات مناطق به عنوان شخصیت حقوقی مستقل انجام دهند و مسئولیت آن را هم بپذیرند.
وی همچنین خواستار حمایت بیشتر از فعالیت بخش خصوصی درمناطق آزاد کشور شد و گفت: امیدواریم تدابیری اندیشیده شود که بخش خصوص با قدرت و قوت بیشتری در صحنه حضور پیدا کنند و ما نیز به عنوان دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد به جایگاه اصلی خودمان برگردیم و وظایفمان را به خوبی اجرا کنیم.
جعفر آهنگران، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز دراین مراسم به ضرورت اتمام طرح های  نیمه تمام در منطقه اشاره کرد و گفت: تکمیل این طرح ها به عنوان مطالبه ساکنان کیش و اصحاب رسانه به جدیدیت پیگیری می شود.
وی افزود: با توجه به مشارکت فعالانه تمامی دوستان و همکاران وفعالان بخش خصوصی تلاش خواهیم کرد  چشم انداز کیش برای همه با تسهیل شرایط سفر به کیش برای همه هموطنان محقق شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: خارج سازی شرکت هواپیمایی کیش از روندخصوصی سازی یکی از مهم ترین عوامل رونق صنعت گردشگری و افزایش رضایتمندی هموطنان است.
وی از اعلام آمادگی سرمایه گذاران کیش برای کمک به خارج شدن شرکت هواپیمایی کیش از روند خصوصی سازی خبر داد.

خبر سه
 

*ساخت مسکن ملی در جزیره کیش کلید خورد

آهنگران همچنین به ساخت مسکن ملی در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: ساخت مسکن ملی و ارزان قیمت در جزیره کیش و بندر آفتاب  در دستور کار قرارگرفته است.
لزوم بازگشت سهام 51 درصدی سهام آب و برق به سازمان منطقه آزاد کیش، تسریع در ساخت و بهره برداری از پایانه جدید فرودگاه کیش، عدم واگذاری شرکت هواپیمایی کیش به سازمان خصوصی سازی ، تعمیم تجارب موفق سازمان منطقه آزاد کیش در استفاده از ابزارهای مالی به بخش خصوصی با تشکیل شورای تامین مابع و سرمایه گذاری در سازمان منطقه آزاد کیش، توجه بیشتر به طرح های نیمه تمام، رسیدگی به پرونده‌های به جا مانده از قبل و توسعه و لایروبی بنادر از دیگرمواردی بودکه جعفرآهنگران برآن تاکید کرد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با توجه به گشایشی که برای کشور ما در سطح جهان رخ داده لازم است تا به زیرساخت‌ها توجه بیشتری شود و پاسخگوی متقاضیانی باشیم که از این پس برای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی ویا گردشگری به سوی جزیره کیش جلب می شوند.
وی به تشکیل چهار کمیته براساس سیاست های اجرایی در سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: منابع انسانی، یادگیری و رشد را باید مورد توجه قرار داده و با اصلاح فرآیندها، ساده سازی و استاندارد سازی فعالیت ها، عملکردسازمان را ارتقا دهیم.
جعفر آهنگران با تاکید بر ضرورت تکریم ارباب رجوع، به تشکیل کارگروه رفع موانع در سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهت مانع زدایی، کارگروه رفع موانع با همکاری نزدیک انجمن‌های صنفی و سرمایه گذاران جزیره کیش تشکیل شده است.
وی همچنین تصریح کرد: نظام تصمیم گیری در سازمان منطقه آزاد کیش باهدف پر رنگ ترشدن نقش بخش خصوصی در تصمیم سازی ها بهینه سازی می شود.
آهنگران تبدیل شرکت توسعه سرمایه گذاری کیش به سهامی عام  را یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های این سازمان خواند و گفت: قرار گرفتن سهام این شرکت در بورس راه گشای بسیاری از مسائل بوده و آینده فعالیت ها را تضمین خواهد کرد و امید داریم این امر را تا قبل از پایان دولت یازدهم به سرانجام نهایی برسد.
همچنین معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزادکیش با اشاره به نقدینگی  2تا3هزارمیلیارد تومانی سازمان منطقه آزاد کیش و آمادگی برای اجرای طرح های عمرانی درمنطقه گفت: تلاش گسترده سازمان برای تامین منابع مالی به روشهای نوین و سرمایه گذاری درطرح های مختلف تاکنون8500 میلیارد تومان ارزش افزوده برای سازمان به همراه داشته است که این دستاورد ارزشمندی در مسیر توسعه کیش است.
به گفته ناصر آخوندی ، ایجاد مرکز مالی آفشور،اجرای طرح جامع توسعه هندورابی و تاسیس هلدینگ مالی چند رشته ای برای اتصال به بازار سرمایه از جمله برنامه های محوری سازمان منطقه آزادکیش در 5 سال آینده است.
وی اظهار داشت: چنانچه با انعقاد قراردادهای بین المللی منطبق با منافع ملی زمینه ایجاد یک مرکز مالی آفشور درمنطقه فراهم شود مقدمات لازم ایجاد شده تا با تاسیس و راه اندازی بورس بین الملل شاهد تحول بزرگی در عرصه مبادلات تجاری و معاملات ارزی درجزیره کیش باشیم.
 

*عدالت محوری مهم ترین مشخصه کارگزاران در نظام اسلامی

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن کیش نیز با اشاره به اینکه عدالت محوری مهم ترین مشخصه کارگزاران در نظام اسلامی است، تعییر مدیریت های متعدد رایکی ازمشکلات اصلی درمنطقه آزاد کیش برشمرد و تاکید کرد: روند رشد و توسعه جزیره کیش نباید تحت تاثیراین تغییرات متوقف شود.
وی با ابراز خرسندی ازآشنایی مدیر عامل جدیدسازمان منطقه آزاد کیش به شرایط منطقه گفت: بی تردید رونق وآبادانی  این جزیره زیبا هدف مهم و مشترکی است که همه ما درکنارهم برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.
لازم به ذکر است درپایان این مراسم حمید رضا مومنی مشاوررییس جمهورودبیرشورایعالی مناطق آزاد ضمن تجلیل از زحمات دکترغلامحسین مظفری حکم جعفرآهنگران را به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به وی اعطا کرد.

خبر یک

*ایجاد مرکز مالی و بورس بین الملل راهکار رونق همه جانبه کیش 

ایجاد مرکز مالی آفشور، اجرای طرح جامع توسعه هندورابی و تاسیس هلدینگ مالی چند رشته ای برای اتصال به بازار سرمایه از جمله برنامه های محوری سازمان منطقه آزادکیش در 5 سال آینده است.
ناصر آخوندی درمراسم معارفه جعفرآهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که با حضور حمید رضا مومنی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد درمرکز همایش های بین المللی کیش برگزارشد، با اشاره به نقدینگی  2تا3 هزارمیلیارد تومانی سازمان منطقه آزاد کیش و آمادگی برای اجرای طرح های عمرانی درمنطقه گفت: تلاش گسترده سازمان برای تامین منابع مالی به روشهای نوین و سرمایه گذاری درطرح های مختلف تاکنون8500 میلیارد تومان ارزش افزوده برای سازمان به همراه داشته است که این دستاورد ارزشمندی در مسیر توسعه کیش است.
معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزادکیش، درخصوص برنامه های 5 ساله این سازمان اظهار داشت: چنانچه با انعقاد قراردادهای بین المللی منطبق با منافع ملی زمینه ایجاد یک مرکز مالی آفشور درمنطقه فراهم شود مقدمات لازم ایجاد شده تا با تاسیس و راه اندازی بورس بین الملل شاهد تحول بزرگی در عرصه مبادلات تجاری و معاملات ارزی درجزیره کیش باشیم.
وی افزود: با ایجاد یکی مرکز مالی آفشور و بورس بین الملل ، علاوه بر انجام مبادلات ارزی و معاملات بین المللی، امکان عرضه وفروش محصولات پتروشیمی و نفت و گاز منطقه در بورس های مطرح جهان فراهم می شود.
به گفته آخوندی، تامین مالی طرح های مختلف گردشگری و تجاری، ارائه سهام شرکتهای داخلی در بورس های بین المللی و برقراری ارتباطات گسترده مالی بامراکز مطرح پولی دنیا از دیگرمزیت های راه اندازی بورس بین المللی در کیش است.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش همچنین از ثبت شرکت سرمایه گذاری و توسعه هندورابی با سرمایه اولیه 5 هزارمیلیاردتومان و مشارکت چندشرکت توانمند و بانک های عامل خبر داد و اظهار داشت: طرح جامع هندورابی با همکاری مشاوران مجرب و رویکرد گردشگری تهیه شده واجرایی شدن آن ، ضمن افزایش جذب سرمایه گذاری سبب رونق اقتصادی منطقه و کشور می شود.
تاسیس هلدینگ مالی چند رشته ای برای اتصال به بازار سرمایه سومین برنامه ای بودکه معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و گفت: تاسیس یک شرکت سهامی عام به عنوان نهاد مالی چند رشته ای علاوه بر اینکه زمینه عرضه سهام شرکت های منطقه دربورس و تعیین ارزش فعلی دارایی آنها را فراهم می کند ، این امکان را ایجاد می کند تا باعرضه تنها 10 درصد از سهام شرکت ها دربورس از کل سرمایه آنها در زمینه تامین منابع مالی طرح های توسعه ای استفاده کنیم. ضمن اینکه مدیریت و نظارت بر سرمایه نیز در اختیار شرکت خواهد بود.
آخوندی افزود: با تاسیس این هلدینگ می توانیم سهام آن را به کارکنان سازمان ها و شرکت های تابعه نیزاختصاص دارد تا از سودآن منتفع شوند.
خریداری بخشی از سهام شرکت آب و برق کیش توسط سازمان منطقه آزاد کیش با هدف تقویت زیر ساخت های بخش انرژی و رفع مشکلات ساکنان ازدیگرمواردی بودکه معاون توسعه مدیریت سازمان عنوان و ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن این طرح مشکلات آب و برق ساکنان و گردشگران جزیره کیش برای همیشه برطرف شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها