موج
کدخبر : ۳۷۵۰۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375053

جواد غفاریان طوسی:

رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به شیوع کرونا و شرایط سخت اقتصادی و کسب و کار، خوشبختانه شاهد افزایش کمکهای مردمی در ستاد دیه و کمک به آزادی زندانیان خراسان رضوی بوده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد غفاریان طوسی رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی گفت: پارسال خیران این استان ۱۵ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند که در مقایسه با سال ۹۸ بیش از ۲ برابر شده است.

جواد غفاریان طوسی: باید توجه داشت پارسال خیرین همچون دیگر اقشار جامعه با شرایط خاص اقتصادی ناشی از کرونا  در کسب و کارها مواجه بودند اما باز هم با رشد قابل توجه کمک های خیرین مواجه بوده‌ایم.

وی گفت: پارسال ۹۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرونده جرائم مالی در ستاد دیه خراسان رضوی رسیدگی شد و به اصطلاح فصل خصومت در آنها به وقوع پیوست.

رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع مبلغ این میزان جرائم مالی بیش از ۳۲ میلیارد تومان با گذشت شاکیان تامین شده و ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیز آورده مددجویان و یا خانواده آنان بوده است.

غفاریان طوسی افزود: ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز با تسهیلات بانکی صندوق تامین خسارات بدنی پرداخت شده که باید مددجو اقساط آنرا پرداخت کند.

وی بیان کرد: ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیز با پذیرش اعسار  مددجو برای وی قسط بندی شد و در مجموع ۱۵ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان نیز از طریق ستاد دیه استان و در قالب کمک خیرین به صورت بلاعوض تامین شده است.

رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی همچنین اظهار داشت: مراسم گلریزان ماه مبارک رمضان امسال توسط خیران استان برای آزادی ۵۳۹ زندانی و محکوم جرایم غیرعمد به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: ۵۰۳ نفر از این افراد محکومان مالی هستند که به خاطر چک برگشتی، ورشکستگی و از این قبیل موارد، دوران محکومیت خود را در زندانهای استان سپری می‌کنند و بقیه نیز به پرداخت دیه در حوادث کارگاهی، رانندگی و نظایر آن محکوم شده‌اند.

غفاریان طوسی در خاتمه اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، نیکوکاران و خیران استان می‌توانند با مراجعه به ستاد دیه یا از طریق درگاه اینترنتی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند خراسان رضوی به آدرس http://www.khorasanipro.ir برای مشارکت در آزادی زندانیان کمک کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها