موج
کدخبر : ۳۷۴۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374825

رضا پوربابایی مطرح کرد؛

فرماندار بوموسی بیان داشت: کارکنان اداره‌ها و نهادها و تمامی شهروندان پس از حضور در این جزیره باید بلافاصله جهت انجام تست کرونا به شبکه بهداشت مراجعه کرده و به مدت سه روز در قرنطینه خانگی باشند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا پوربابایی فرماندار بوموسی در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان افزود: افرادی که تست کووید آن‌ها مثبت باشد، بایستی دوره کامل قرنطینه را سپری نمایند و در غیر این صورت مرتکب جرم شده اند.
وی بیان داشت: باتوجه به روند افزایشی مبتلایان کرونا در شهرستان در ۱۳ روز اخیر، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان ضروری می‌باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان بوموسی اظهار داشت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و به خطر انداختن سلامت عمومی جرم تلقی می‌شود و دستگاه قضایی با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.
پوربابایی یادآور شد: نماز جماعت در اداره ها و دورهمی های خانوادگی نیز ممنوع بوده و پارک‌های سطح شهر و پارک بانوان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
وی همچنین از شهروندان خواست از دورهمی هایی که بعد از افطار انجام می‌شود، برای حفظ سلامت خود و خانواده خودداری کنید.
فرماندار بوموسی عنوان کرد: اصناف نسبت به در اختیار گذاشتن مواد ضدعفونی به مشتریان و مراجعان اقدام کنند و شهرداری ها و دهیاری ها نسبت به انجام ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی اقدام کنید.
براساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در حال حاضر بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر، پارسیان، میناب و جزایر قشم، کیش و هرمز در شرایط قرمز کرونایی به سر می‌برند.
هم اکنون شهرستان‌های بشاگرد، بستک، جاسک، حاجی آباد و رودان در وضعیت نارنجی قرار دارند و شهرستان های بوموسی و سیریک نیز زرد هستند.
طبق آخرین آمار، بستری های کرونا در هرمزگان۴۲۰ نفر بوده که از این شمار حال ۱۴ نفر بسیار وخیم گزارش شده است و تاکنون یک هزار و ۹۴ نفر در استان قربانی این ویروس مرگبار شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها