موج
کدخبر : ۳۷۴۵۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374550

مهدی قلیان اول:

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: ویروس کرونا فقط با همراهی مردم کنترل می شود، الگو سازی صحیح در سطح جامعه، تشویق رفتارهای سالم و کاهش رفتارهای نادرست باعث رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کنترل بیماری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی قلیان اول معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست آمادگی لازم برای مواجهه با موج چهارم اوجگیری کرونا اعلام کرد: میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی مردم در شهرهای قرمز و نارنجی ۵۱ درصد است که مصداق بارز هنجارشکنی است.

دکتر مهدی قلیان اول در ادامه افزود: برای حل این مشکل، الگو سازی در سطح جامعه می تواند حرف اول را بزند تا مردم به تقلید از شخصیت‌های ملی و مذهبی خود پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه تصریح کرد: ویروس کرونا فقط با همراهی مردم کنترل می شود، وقتی جمعیت را به رفتارهای سالم تشویق کنیم و رفتارهای نادرست در رو به رو شدن با بیماری کاهش یابد می توان امید داشت که بیماری کرونا کنترل شده است.

مهدی قلیان با ابراز تاسف از تعداد گسترده بیماران از ابتلا به ویروس کرونا در مشهد گفت: در حال حاضر متاسفانه درگیر موج چهارم بیماری هستیم که این موضوع از تعداد بیماران بستری و سرپایی مشخص می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها