موج
کدخبر : ۳۷۴۳۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374373

برای نخستین بار در جزیره کیش؛

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در طول سه دهه شکل گیری منطقه آزادکیش برای نخستین بار جشنواره تولیدات رسانه ای " کیش، کیمیای ایران" دراین جزیره برگزارمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سید علیرضاعلوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری اولین جشنواره تولیدات رسانه ای «کیش کیمیای ایران» خبر داد و با اعلام اینکه مهلت ارسال آثار این جشنواره ازشنبه 28 فروردین آغازشده و تا 27 اردیبهشت ادامه خواهد داشت، گفت : پس از مراحل انتخاب و داوری آثار، اسامی برگزیدگان نهایی این جشنواره 17 مرداد و همزمان با روزخبرنگار اعلام خواهدشد.

به گفته سید علیرضا علوی رضوی، برای نفرات اول هر بخش 10 میلیون تومان جایزه نقدی و تندیس جشنواره،  نفرات دوم 5 میلیون تومان و نفرات سوم 3میلیون تومان جایزه نقدی درنظر گرفته شده و جایزه ویژه هیات داوران نیز 15  میلیون تومان است.

وی در خصوص اهداف این جشنواره رسانه گفت:  تقدیر از آثار برتر، درخشان و تاثیرگذار تولیدکنندگان محتوا در رسانه های ازتباط جمعی،  ترغیب و تشویق به تولید آثار ماندگار و جذاب رسانه ای برای استفاده افکار عموم، تقویت جایگاه کیش به عنوان برند ملی و بین المللی گردشگری و تقویت امید و نشاط در اطلاع رسانی عمومی از کیش از اهداف برگزاری جشنواره "کیش کیمیای ایران" است.

دبیر جشنواره کیش کیمیای ایران افزود: گستره و قلمرو نخستین جشنواره سراسری کیش و رسانه، شهرها و استان های کشوراست و تمامی رسانه های فعال، روزنامه نگاران، خبرنگاران، عکاسان و سایر علاقمندان می توانند آثار خود را در یکی از بخش های رسانه‌های سراسری،‌ رسانه‌های بومی، شبکه های اجتماعی (اینستاگرام و سایر پیام رسان های داخلی) و بخش شهروند خبرنگار به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: در ساختار شورای سیاستگذاری و هیات داوران از حضور چهره های شناخته شده و صاحبنظران بهرهمند خواهیم شد و در نهایت از برگزیدگان همزمان با روز خبرنگار تجلیل می شود.

علوی در ادامه گفت: گردشگری و محیط زیست، توسعه، سرمایه‌گذاری و فرصت های اقتصادی، صنعت و نوآوری، معماری، توسعه و عمران مدیریت شهری و آبادانی از محورها و مضامینی است که برای ارسال آثار نوشتاری، تصویری و چند رسانه ای مورد تاکید و نظر است.

دبیر جشنواره افزود: در کنار برگزاری رویداد و با هدف تقویت توانمندی فعالان رسانه ای کیش، کارگاه های آموزشی خبر، عکس، گزارش و مصاحبه، چند رسانه ای و روزنامه نگاری آنلاین برگزار خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد برپایی این رویداد ملی، موجب ایجاد بستری مناسب برای آموزش دست آوردهای نوین در زمینه‌های مطبوعاتی، فرصتی برای ارتباط بیش از پیش رسانه‌ها با سازمان منطقه آزاد کیش و کمک به ترغیب و اقناع  سرمایه‌گذاران برای انتخاب کیش جهت اجرای طرح های بزرگ و متنوع، تقویت فرهنگ کیشوندی و افزایش مشارکت همگانی در اعتلای بیشتر این جزیره زیبا و منحصربفرد باشد.

شایان ذکر است؛ آثاری می‌توانند در جشنواره شرکت کنند که از اول اردیبهشت 1396 تا اول اردیبهشت 1400 با موضوعات جشنواره و رشته های اعلامی تولید و منتشر شده باشند. تکمیل فرم ‌نام نویسی در سامانه برای هر شرکت‌کننده الزامی است و هر شرکت‌کننده تنها می‌تواند در ۲ بخش، حداکثر 2 اثر را به سامانه جشنواره به آدرس Festival.Kish. ir ارسال کند.

پس از ارزیابی اولیه هیأت انتخاب، آثار راه‌یافته به مرحله داوری در سامانه جشنواره اطلاع‌رسانی خواهد شد، فایل های مکتوب شامل گزارشات، اخبار و محتوای خبری تولیدی در قالب آثار مکتوب می بایست به صورت فایل پی دی اف(pdf) و یا نوشتاری ( word ) ارسال شود، فایل‌های عکس نیز  می بایست با پسوند TIFF یا JPG و با وضوح 300DPI  و حداقل در ابعاد ۲۵*۲۰ در سامانه بارگذاری شود.

آثار ویدئویی ساخته شده باید با پسوند H.265 )MP4  .264   H) و کیفیت 480p. ارسال شود. فایل های صوتی شامل گزارش ، اخبار و محتوای صوتی هم تنها با فرمت mp3 مورد قبول است، حداکثر حجم هر اثر جهت بارگزاری در سامانه 10 مگابایت می باشد.

پس از اعلام راه‌یابی به مرحله داوری، ارائه نسخه اصل و یا چاپی اثر ضروری است و نسخه با کیفیت آثار ویدئویی و تصویری بایستی بر روی لوح فشرده، به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال شود، برای آثار بدون نام صاحب اثر، یا آثاری که با نام مستعار چاپ شده باشند، در مرحله نهایی داوری، ارسال تاییده با امضای مدیر مسئول و مدیر رسانه الزامی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها