موج
کدخبر : ۳۷۳۹۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373967

نادر فلاحی:

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: با اقدامات انجام‌ شده در راستای تحقق شعار اردبیل شهر موزه‌ ها، تعداد موزه ‌های استان به ۱۵ مورد در سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت:‌ تحقق شعار اردبیل شهر موزه‌ها از مهمترین اولویت‌ها در راستای معرفی تاریخ و تمدن منطقه و جذب گردشگران به استان بوده که در سال گذشته در این حوزه اقدامات گسترده‌ای انجام شده است.

وی ادامه داد: با هدف دستیابی به این رویکرد و با تلاش‌های انجام شده در حال حاضر استان اردبیل دارای ۱۵ موزه است که هر یک از این موزه‌ها دارای قابلیت‌های در خور توجهی بوده و تحسین بازدیدکنندگان را به دنبال داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: ۹ مورد از این موزه‌ها تحت پوشش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوده و پنج مورد آن وابسته به ارگان‌ها و نهادهای دیگر است و از این میان یک مورد نیز واقع در شهرستان مشگین‌شهر به بخش خصوصی تعلق دارد.

فلاحی بیان کرد: در سال گذشته  موزه باستان‌شناسی گرمی نیز با هدف توسعه موزه‌ها در شهرستان‌های استان طراحی و افتتاح شد و تلاش و جدیت بر توسعه و تجهیز موزه‌ها در تمامی شهرستان‌ها است.

وی با اشاره به اضافه‌ شدن بخش‌های جدید به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی گفت: بخش اسناد، بخش قطعات سفالی، بخش سکه، بخش ظروف سفالی، بخش سنگ و بخش آرشیو عکس‌های  قدیمی در سال 99 به موزه باستان‌شناسی و بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی اضافه شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها