موج
کدخبر : ۳۷۳۸۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373831

ادریس قائمی:

مدیر بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی: باتوجه به کاهش بسیار قابل ملاحظه بارندگیها، آب ذخیره شده در سدها ۶۸۸ میلیون متر مکعب از مجموع یک میلیارد و ۵۷۲ میلیون متر مکعب می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ادریس قائمی مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی  اعلام کرد: هم اکنون ۴۴ درصد از ظرفیت مخازن سدهای خراسان رضوی پرآب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد بوده است.

وی در مورد کاهش میزان آب سدها اضافه کرد: باتوجه به کاهش بارندگی در خراسان رضوی  که بسیار قابل ملاحظه بوده، درحال حاضر مجموع آب ذخیره شده در سدها  ۶۸۸ میلیون متر مکعب است در حالی که کل گنجایش ذخیره سازی آب سدهای بزرگ و در حال بهره برداری خراسان رضوی یک میلیارد و ۵۷۲ میلیون متر مکعب است.

مدیر بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: از این ظرفیت، یک میلیارد و ۲۱۱ میلیون متر مکعب مربوط به سد دوستی مشترک بین ایران و جمهوری ترکمنستان است.

قایمی در خاتمه گفت: خراسان رضوی دارای ۳۲ سد در حال بهره‌برداری در نقاط مختلف استان شامل تربت‌حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، جغتای، جوین، تایباد، تربت‌جام، چناران، سرخس، نیشابور، کلات و فریمان است که سد دوستی به عنوان بزرگترین سد استان به صورت مشترک و با سهم مساوی بین ایران و کشور ترکمنستان درحال بهره برداری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`