موج
کدخبر : ۳۷۳۷۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373715

سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی آذربایجان شرقی گفت: روابط اقتصادی آذربایجان شرقی با هند باید گسترش یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، علی چگنی در ارتباط تصویری با استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: هند به لحاظ جمعیت بسیار زیاد و بازار وسیع، مقصد تجاری مناسبی برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و امیدواریم نقش آذربایجان شرقی در این زمینه نقش فعالی باشد.

  سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدمات، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، گفت: آذربایجان شرقی از جمله استان‌های پیشران کشور در حوزه بازرگانی و تجاری است.

چگنی با بیان اینکه آذربایجانی‌ها در جای‌جای میهن اسلامی و بسیاری از کشورهای دنیا، تبلور غیرت، همدلی و کاربلدی هستند، ادامه داد: این استان باید با شتاب بیشتری به دنبال توسعه روابط با کشورهای مختلف و بازاریابی محصولات تولیدی در بازارهای بین‌المللی باشد.

وی با اشاره به اینکه هند در حال حاضر، دومین اقتصاد برتر آسیاست افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها هند در آینده نزدیک به سومین اقتصاد برتر دنیا تبدیل می‌شود، مردم هند به محصولات کشاورزی و غذایی همچون سیب، پیاز و خشکبار علاقه بسیار زیادی دارند.

چگنی گفت: آذربایجان شرقی می‌تواند در تأمین محصولات مورد علاقه مردم هند نقش ویژه‌ای داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها