موج
کدخبر : ۳۷۳۶۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373690

در کارگاه تصویرسازی «هنر انقلاب اسلامی» گزیده‌هایی از کتاب‌های حوزه تاریخ شفاهی تولید شده در حوزه هنری قم، توسط تصویرگران استان تصویرسازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، در کارگاه تصویرسازی « هنر انقلاب اسلامی » که به مناسبت ‌هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار شد، گزیده‌هایی از کتاب‌های حوزه تاریخ شفاهی تولید شده در حوزه هنری قم، توسط تصویرگران استان تصویرسازی شد.

این کارگاه یک روزه با حضور تصویرگران شهر قم؛ سید حسین ذاکرزاده، حمید علی‌محمدی، خدیجه حسینی و‌ زهرا کیانی در سالن آسمان حوزه هنری قم برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه محمدرضا آزاد کارشناس ارشد ادبیات نمایشی در سخنانی به چگونگی الهام‌گرفتن و ارجاعات هنری از متون داستانی اشاره کرد و در تشریح شخصیت‌پردازی به مقایسه برخی شخصیت‌های انقلاب اسلامی از جمله شهید علی اوسطی با قهرمانان داستان‌های حماسی ایرانی پرداخت.

 در ادامه تصویرگران حاضر در کارگاه هر کدام با انتخاب بخشی از متن کتاب‌های «حجره شماره 2» که شامل خاطرات ابوالقاسم اقبالیان است و «ابوالفضل مرگ بر شاه» که به فعالیت‌های ابوالفضل الماسی در بحبوحه‌ی انقلاب اسلامی اختصاص دارد، به تصویرسازی مرتبط با متن پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها