موج
کدخبر : ۳۷۳۵۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373530

فرماندار همدان خبر داد:

فرماندار همدان با اشاره به اینکه ورود جوانان و افراد تحصیل کرده به این دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا قابل توجه است، گفت: از ۶۱۶ داوطلب ثبت نام شده ۴۳۱ داوطلب مربوط به روستاهای بخش مرکزی و ۱۸۵ داوطلب مربوط به روستاهای بخش شراء است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد علی محمدی، فرماندار همدان  روز دوشنبه با اشاره به ثبت نام 616 داوطلب در انتخابات شوراهای اسلامی روستا، اظهار داشت: ۲۲ درصد از داوطلبان ثبت نام شده در بخش مرکزی سابقه عضویت در ادوار گذشته شوراهای روستا را داشته اند و ۷۸ درصد داوطلبان برای نخستین بار به این عرصه قصد ورود دارند.

وی با بیان اینکه ورود جوانان و افراد تحصیل کرده به این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی روستا قابل توجه است، افزود: از ۶۱۶ داوطلب ثبت نام شده ۴۳۱ داوطلب مربوط به روستاهای بخش مرکزی و ۱۸۵ داوطلب مربوط به روستاهای بخش شراء است.

فرماندار همدان با بیان اینکه بخش مرکزی ۵۳ روستا و بخش شراء ۳۰ روستای واجد شرایط تشکیل شورا دارد گفت: در مجموع ۲۸۷ کرسی عضویت شوراهای اسلامی روستا در شهرستان همدان داریم.

محمدی با اشاره به مشارکت قابل توجه داوطلبان شوراهای اسلامی در روستاهای بخش مرکزی همدان خاطرنشان کرد: ۲۲ درصد از داوطلبان ثبت نام شده در بخش مرکزی سابقه عضویت در ادوار گذشته شوراهای روستا را داشته اند و ۷۸ درصد داوطلبان برای نخستین بار به این عرصه قصد ورود دارند.

به گفته او پس از بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی روستا در هیات های اجرایی و نظارت طبق ماده ۵۴ آیین نامه اجرایی مراتب تایید و رد صلاحیت در تاریخ دوم خرداد ماه توسط بخشداران به داوطلبان ابلاغ خواهد شد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها