موج
کدخبر : ۳۷۳۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373272

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته تعداد 347 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده و متاسفانه 6 نفر هم فوت کرده، گفت: این تعداد بیماران جدید نشان دهنده وضعیت نامطلوب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی ظهر امروز یکشنبه در گفت‌وگو با رسانه های استان اظهار داشت: 347 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 479 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، عنوان کرد: وضعیت 32 نفر بیمار مبتلا به کرونا وخیم است و در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: 214 بیمار کرونایی در  سنندج، 94 بیمار در سقز، 16 بیمار در مریوان، 29 بیمار در قروه، 58 بیمار در بیجار، 18 نفر در کامیاران، 14 بیمار در دیواندره، 32 بیمار در بانه و 4 بیمار در دهگلان  بستری هستند.

رضاعی از مرگ 6 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 1143 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 460 نفر در سنندج، 202 نفر در سقز، 78 نفر در قروه، 71 نفر در کامیاران، 92 نفر در بانه، 64 نفر در دیواندره، 51 نفر در بیجار، 104 نفر در مریوان، 18 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها