موج
کدخبر : ۳۷۳۲۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373226

مجید سعیدی:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: حدود ۷ هزار و ۵۴۵ هکتار از محصولات مزارع و ۲۰۳ هزار هکتار از محصولات باغی در سطح استان دچار سرمازدگی شده‌اند که براساس ارزیابی انجام شده ارزش ریالی آن ۸ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، مجید سعیدی،  مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی استان در فروردین ماه جاری عنوان کرد: روزهای 15 تا 18 فروردین ماه بر اثر نفوذ هوای سرد جریانات شمالی و کاهش محسوس دما تا 10 درجه، خسارت وسیعی به محصولات زراعی و باغی استان وارد شد.

وی ادامه داد: حدود 7 هزار و 545 هکتار از محصولات مزارع و 203 هزار هکتار از محصولات باغی در سطح استان دچار سرمازدگی شده‌اند که براساس ارزیابی انجام شده ارزش ریالی آن 8 هزار و 980 میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان تصریح کرد: عمده خسارت هم مربوط به محصولات پسته و گردو است که مراتب از سوی وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی در حال پیگیری است تا در کمترین زمان ممکن برای جبران خسارت‌ها اقدام صورت گیرد.

سعیدی با اشاره به سفر رئیس صندوق بیمه کشاورزی به استان و بازدید از خسارت‌های وارده گفت: در مرحله اول ارزیابی برآورد توسط کارشناسان شهرستانی و فرمانداری‌ها انجام می‌گیرد تا بعد از جمع‌بندی استان، به سازمان مدیریت بحران و سپس سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران ارسال گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها