موج
کدخبر : ۳۷۳۱۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373144

مالک رحمتی:

رییس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی: نگاه راهبردی در توسعه شهر مشهد، باید به گونه‌ای باشد که همواره حرم مطهر امام رضا(ع)، مرکز و کانون توسعه شهر قرار بگیرد و این نگاه تبدیل به گفتمان شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مالک رحمتی رئیس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی امروز در مراسم تکریم و معارفه معاون فنی و عمرانی این بنیاد عنوان کرد: حفظ مرکزیت حرم تاکید بر قرار گرفتن حرم رضوی به عنوان کانون توسعه  کلانشهر مشهد مطهر امام رضا (ع) در شهر مشهد بسیار با اهمیت است و همان طور که بسیاری از شخصیت‌های مهم فرهنگی و مذهبی کشور بار‌ها تاکید کرده اند، نگاه راهبردی در توسعه شهر مشهد، باید به گونه‌ای باشد که همواره حرم مطهر امام رضا(ع)، مرکز و کانون توسعه شهر قرار بگیرد و این نگاه تبدیل به گفتمان شود.

رییس بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی این مراسم افزود: ما مردم ایران هر چه داریم به برکت وجود امام رضا (ع) است، به همین علت عموم مردم و ارادتمندان به اهل بیت(ع) انتظار دارند که برنامه ریزی‌ها برای توسعه این کلان‌شهر مذهبی به گونه‌ای باشد که محور بودن حرم مطهر رضوی در حاشیه قرار نگیرد.

وی همچنین افزود: همه داشته‌های مشهد به برکت این بارگاه نورانی است و به حاشیه رفتن آن همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، توسعه و عمران این شهر را دچار آسیب خواهد کرد، همان طور که در دوران شیوع بیماری کرونا و محدود شدن سفر‌ها در یک سال اخیر پویایی شهر آسیب جدی یافت.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: انتظار داریم مدیران شهری، استانی و ملی اهمیت این موضوع را در نظر داشته باشند و با توجه به این که بافت پیرامونی حرم مطهر در دو دهه گذشته مورد غفلت قرار گرفته است با بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های ملی و استانی، این بافت مهم مطابق با فرهنگ ایرانی و اسلامی و با رویکرد افزایش کیفیت خدمات مورد نیاز زائر و مجاور بازسازی و نوسازی و هنر معماری اسلامی ترویج شود.

رحمتی در این مراسم، با قدردانی از خلیل اکبری معاون پیشین فنی و عمرانی بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی دکتر مبین رجبی به این سمت معرفی کرد.

وی در خاتمه گفت: اهمیت جلب مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای طرح‌های فنی و عمرانی بنیاد بهره وری موقوفات و بهره‌مندی از ظرفیت مردمی به عنوان یک اصل مهم در دستور کار این بنیاد است و در سال تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی‌ها باید بپذیریم کار مردم با مردم و به دست جوانان این مرز و بوم درست می‌شود و باید ظرفیت مردم را باور کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها