موج
کدخبر : ۳۷۲۹۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372995

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: محدودیت های کرونایی در دو شهرستان اردبیل و نمین که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند تشدید می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جلسه ستاد مدیریت کرونا و قرارگاه شهید سلیمانی شهرستان مشکین شهر گفت: دو شهرستان اردبیل و نمین در وضعیت قرمز  کرونایی قرار گرفته اند گرو های شغلی ۱،۲،۳ و ۴از روز شنبه به مدت ۱۰ روز محدودیت و ممنوعیت کرونایی فعالیت را دارند.

وی افزود: شهرستان‌های گرمی، بیله‌سوار، پارس‌آباد، اصلاندوز مشگین‌شهر، خلخال و سرعین در وضعیت نارنجی و شهرستان‌‎های کوثر و نیر در وضعیت زرد قرار دارند و مردم باید طبق دستور العمل ستاد کرونا شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه یک سوم کارکنان دولت و دستگاه های اجرایی در محل کار حضور می یابند افزود: طبق هماهنگی با شورای اصناف از روز شنبه کلیه پاساژها و مراکز تجاری و مراکز فروش سر پوشیده، کلیه مراکز آموزشی، هرگونه دور همی ها و مراسم ختم و عروسی، کلیه همایش ها و برنامه به مدت ده روز ممنوع است. 

بهنام جو گفت: محدودیت حمل و نقل شهری به جز وسایل نقلیه دارای مجوز از ساعت ۱۰ شب تا ۳ صبح اعمال می شود و تردد هرگونه خودروی دارای شماره پلاک سایر استان ها با برخورد جدی عوامل انتظامی مواجه می شوند مگر اینکه صاحبان آن ها دارای مجوز قانونی و یا به منظور مراجعه به دکتر در شهرهای وضعیت قرمز تردد داشته باشند.

وی با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان امام خمینی (ره) شهر اردبیل پر شده است ادامه داد: آماده‌سازی بیمارستان امام رضا (ع) برای پذیرش بیماران کرونایی در روزهای آینده در دستور کار قرار گرفته است و بیمارستان سبلان نیز به مجموعه مراکز پذیرش و درمان بیماران کرونایی اضافه می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی ۱.۵ متری، دوری از دورهمی ها ضرورت دارد چرا که جهش و انتشار کرونا موسوم به کرونای انگلیسی بسیار بالاست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها