موج
کدخبر : ۳۷۲۹۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372903

استاندار مازندران:

استاندار مازندران در جلسه فوق العاده ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا گفت: خیلی زودتر از دفعات گذشته وارد پیک جدید و چهارم شیوع ویروس کرونا شدیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در جلسه فوق العاده ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با بیان این که ویروس انگلیسی، گیرایی، جهش و شتاب بیشتری از ویروس قبلی دارد، اظهار داشت: خرید های قبل و شب عید، دید و بازدیدها، تجمعات خانوادگی و سفر موجب شد خیلی زودتر از دفعات گذشته وارد پیک جدید و چهارم شیوع ویروس کرونا شویم.

وی با بیان این که آمار و رشد افراد مبتلا به ویروس کرونا قبل از آغاز سفرهای نوروزی و ایام عید بوده است، ادامه داد: آمار روزانه ویروس کرونا حاکی از درگیر شدن تعداد قابل توجه خانواده ها به ویروس کرونا می باشد.

استاندار مازندران تصریح کرد: هیچ گونه سهل انگاری توسط دستگاه های اجرایی در راستای کاهش نیروهای انسانی و دورکاری قابل قبول نیست و حمل نقل عمومی و تمامی ظرفیت های موجود در حوزه مدیریت شهری به ویژه تابلوهای تبلیغاتی می بایست در راستای مقابله با ویروس کرونا و اطلاع رسانی کافی در این راستا فعالیت کنند.

وی تأکید کرد: رعایت الزامات بهداشت فردی، مهم ترین و مؤثر ترین موضوع در موضوع پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و سلامت عمومی است و زدن ماسک و عدم شرکت در تجمعات به دلیل شروع ایام انتخابات و درگیر شدن خانواده ها و مردم می بایست در دستور کار قرار گیرد که با وجود بسترهای لازم فضای مجازی کاندیداها می توانند با پرهیز از تجمعات و نشست های خانگی به فعالیت انتخاباتی از طریق فضای مجازی بپردازند.

حسین زادگان افزود: حضور در تجمعات به ویژه تجمعات خانوادگی و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، مهم ترین آسیب های پیش رو در مقابله با ویروس کرونا است.

وی گفت: اصناف و بازار تاکنون همکاری خوبی با مردم داشتند که با توجه به انجام خریدهای شب عید و  کسب و کارهای ایام عید توقع داریم اصناف و بازار در این شرایط خاص و برهه سخت و شیوع ویروس کرونا که کل ‌کشور درگیر این ویروس شدند همکاری لازم را داشته باشند تا از خطر این ویروس که کشندگی بالایی دارد در امان باشند.

استاندار مازندران افزود: گروه های شغلی که توسط ستاد ملی کرونا محدود شدند می بایست دستورالعمل های ابلاغی را رعایت و اجرا کنند تا با کمک هم از این مرحله سخت و تاریخی عبور کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها