موج
کدخبر : ۳۷۲۲۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372222

ابراهیم عالی زاده خبر داد:

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت حفظ ذخایر تمامی گونه های آبزیان گفت: تورهای منوفلامنت تهدیدی جدی برای ذخایر آبزیان خوارکی و غیر خوارکی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ابراهیم عالی زاده معاون صید و بنادر ماهیگیری  شیلات هرمزگان بیان داشت: تورهای تک رشته که به راحتی در آب توسط آبزیان دیده نمی شوند موجب خسارات جبران ناپذیری به ذخایر آبزیان می شوندگفت: تورهای منوفلامنت اکثراً توسط صیادان غیرمجاز معمولا به دلیل ارزانی و همچنین توانایی بالای صید مورد استفاده قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: این تورهای تک رشته ای و پلاستیکی به دلیل ارزان بودن پس از پاره یا بلا استفاده شدن در آب رها می شوند و با شناور بودن موجب به دام افتادن و مرگ سخت آبزیان می شوند.

عالی زاده افزود: تورصیادی غیرمجاز از نوع منوفلامنت که اغلب در قایق های غیرمجاز استفاده می شود پس از سرگردان شدن در آب با به دام انداختن و مرگ آبزیان موجب فاسد شدن آنها در دریا می شود و آلودگی های جبران ناپذیری را به وجود می آورد.

 معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با بیان اینکه استفاده از این تورها به دلیل مشکلات عدیده که برای آبزیان به وجود می آورند از مدت ها پیش ممنوع شده است گفت: متاسفانه به دلیل ارزانی این تورها و آزاد بودن خرید فروش آنها متاسفانه شاهد استفاده از این تورها هستیم.

وی گفت: ارزانی و راحتی تهیه این تورها از مشکلات و موانع اصلی برخورد با استفاده کنندگان این تورهاست که لازمه مرتفع سازی این مشکل منع قانونی خرید و فروش آنها در استان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها