موج
کدخبر : ۳۷۲۱۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372164

محمد نوذری خبر داد:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه توجه به وضعیت معیشت مردم از وظایف مهم مسئولان در این شرایط تحریمی و کرونایی است، گفت: توجه جدی‌تر دستگاه نظارتی در ستاد تنظیم بازار استان ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، محمد نوذری استاندار ایلام در نشست ستاد تنظیم بازار استان به شرایط امروز کشور اشاره و افزود: امروز کشور درگیر در جنگ با دو دشمن یکی جبهه استکبار و دیگری کرونا بوده و برای غلبه بر آنها نیازمند کار و تلاش بیشتر در امر خدمت رسانی به مردم هستیم.

وی ایجاد مشکلات اقتصادی و سخت نمودن وضعیت معیشت مردم را دو هدف مهم تحریم های ظالمانه دشمن برشمرد و اظهار داشت: در تقابل با این موضوع بایست دارای سازوکارهای مشخص برای کاهش فشار بر مردم باشیم و در این راستا مهار و کنترل تنظیم بازار می تواند در جهت کاهش بار مشکلات نقش آفرینی کند.

استاندار ایلام تنظیم بازار و نظارت بر آن را محدود به ایام نوروز ندانست و تاکید کرد: ستاد تنظیم بازار استان بایست تقویت شود و در جهت عملکرد مطلوب تر کل فرایند را از تولید تا توزیع و تا رسیدن کالا به دست مصرف‌کننده مورد توجه قرار دهد.

نوذری به وفور برخی اقلام و مواد خوراکی در استان اشاره و تصریح کرد: اینکه امروز برخی اقلام خوراکی همچون مرغ که تولید آن مازاد بر استان بوده اما برای مصرف کننده در دسترس نیست قابل قبول نبوده و بایست نظارت کافی و بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

وی ضمن هشدار به اخلالگران در بازار مرغ استان، گفت: دستگاه های نظارتی به این موضوع ورود کنند و با متخلفان قاطعانه برخورد شود.

وی در ادامه به موازات تولید مرغ گرم خواستار ذخیره سازی مرغ منجمد شد و خاطرنشان کرد: علاوه بر اختصاص سیلو ها به نهاده های دامی و مرغ بایست بر توزیع و بازار مرغ نظارت بیشتر شود. 

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت حاد کرونایی در استان اشاره کرد و گفت: بایست دستورالعمل های ستاد کرونا در کلیه مراخل تنظیم بازار و عوامل درگیر در کار اجرایی شود. 

نوذری خواستار اصلاح ایجاد صف نانوایی ها دراستان شد و افزود:دستگاه های متولی به هر شکل ممکن سازوکاری برای رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی حین توزیع نان تدوین نمایند.

استاندار ایلام در ادامه از عملکرد مجموعه عوامل ستاد تنظیم بازار در ایام نوروز تشکر کرد و گفت: در این ایام با برنامه ریزی و تلاش های صورت گرفته ایلام یکی از استان های بود که مردم برای تهیه اقلام و مواد خوراکی تشکیل صف ندادند.

وی با بیان اینکه تشکیل صف برای تهیه اقلام خوراکی زیبنده نیست، تاکید کرد: مسئولان و متولیان امر بایست مواظبت کنند که در توزیع کالا از شکل گیری صف و تراکم جمعیت جلوگیری نمایند. 

رئیس ستاد تنظیم بازار استان در پایان خواستار ایجاد تمهیدات لازم برای تهیه مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها