موج
کدخبر : ۳۷۲۱۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372146

استاندار اصفهان خبر داد:

استاندار اصفهان بیان داشت: ۶در حال حاضر 6 شهرستان اصفهان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در حاشیه هفتاد و هفتمین ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس‌جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس گفت: ۶ شهرستان خوانسار، شاهین‌شهر، فلاورجان، گلپایگان، لنجان و نجف‌آباد در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

وی با بیان اینکه هشت شهرستان اصفهان نارنجی و ۱۰ شهرستان در وضعیت زرد هستند، افزود: سرعت فراگیری خیز چهارم به دلیل شیوع کرونای انگلیسی بوده و به مراتب سرعت انتشار بیشتر است و باید نهایت دقت را به کار بگیریم تا همشهریان و هموطنان دچار مشکل نشوند.

این مقام مسئول گفت: دولت تمام سعی و تلاش خود را بر مأموریت‌های اصلی به کار بسته که مقابله با کرونا یکی از آن مأموریت‌هاست اما در کنار آن شکستن تحریم، معیشت مردم و تکمیل و افتتاح طرح‌های عمرانی مدنظر بوده است.

عباس رضایی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمار شیوع کرونا در استان نگران کننده است و باید فرهنگ خوب استان اصفهان، نجابت و فهم بالای مردم را به نمایش بگذاریم و از تجمعات و دورهمی‌ها در فضای بسته خودداری کنیم.

وی افزود: افراد تست مثبت نباید در جوامع و اجتماعات مختلف حضور پیدا کنند که بر اساس قانون جرم است و دستگاه قضایی می‌تواند با کسانی که قرنطینه را رعایت نمی‌کنند به صورت مجرم برخورد کنند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در مصوبات ستاد ملی دوگانگی وجود ندارد، اظهار کرد: در مصوبات ستاد وحدت و هماهنگی وجود دارد و ملاک هر نوع فعالیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی «رنگ‌بندی» است.

به گزارش موج؛ به دلیل آنکه رنگ‌بندی شهر اصفهان به نارنجی تغییر کرده است فعلاً تا ۲ هفته آینده فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴ ممنوع و این موضوع به اتحادیه‌ها ابلاغ شده است.

استانداری اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها