موج
کدخبر : ۳۷۲۰۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372047

جواد اعتضادی:

مدیر جهاد کشاورزی تایباد اعلام کرد:این شهرستان، به عنوان یکی از قطب‌های تولید خربزه و هندوانه به شمار می‌رود و میانگین برداشت این محصول از هر هکتار به ۳۵ تن می رسد و ۱۰۰ درصد مزارع این دو گونه به روش مالچ پلاستیک کشت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد اعتضادی مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: با آغاز سال جدید و شروع فصل بهار و همزمان با آغاز فصل کشت جالیز در این شهرستان ، هفت هزار و ۶۰۰ هکتار از کشتزار‌های این منطقه در خراسان رضوی به کشت خربزه و هندوانه اختصاص یافت.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد بیان کرد: پنج هزار و ۵۰۰ از این سطح زیر کشت خربزه و ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار زیر کشت هندوانه رفته و کشت این دو محصول امسال ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی خاطر نشان کرد که: شهرستان تایباد، به عنوان یکی از قطب‌های تولید خربزه و هندوانه به شمار می‌رود و میانگین برداشت محصول خربزه و هندوانه از هر هکتار در این شهرستان به ترتیب ۱۵ و ۲۰ تن است و ۱۰۰ درصد مزارع این دو گونه به روش مالچ پلاستیک کشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد افزود: برداشت خربزه و هندوانه در تایباد تیر آغاز می‌شود و تا اواسط مهر ادامه می‌یابد.

جواد اعتضادی گفت : از مرحله کاشت تا برداشت این محصولات در هر هکتار ۴۲ نفر روز مشغول به کار می‌شوند و تایباد ۴۳ هزار هکتار کشتزار و باغ و هفت هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی دارد و ۸۸۵ درصد جمعیت این شهرستان به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند که از این تعداد مزارع خربزه و هندوانه در تایباد ۷۰۰ خانوار بهره بردار هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها