موج
کدخبر : ۳۷۱۹۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371954

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: در تعطیلات نوروز کار توزیع میوه به صورت شبانه روزی انجام شده و از 800 تن میوه ذخیره سازی شده برای ایام عید، تاکنون 500 تن در بازار توزیع شده و یزد در زمینه توزیع میوه از استانهای خوب و نرمال کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به اینکه توزیع مرغ در بازار یزد در برخی روزهای تعطیل به 150 تن در روز نیز رسیده است، گفت: این میزان تقریبا دو برابر نیاز بازار یزد است.

وی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تبریک فرا رسیدن سال نو با اشاره به افزایش فعالیت‌های سازمان صمت استان یزد در ایام نوروز اظهار داشت: نیروهای این سازمان در استان یزد هم در بحث نظارت و هم توزیع اقلام مورد نیاز مردم به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند.

وی بیان کرد: در تعطیلات نوروز کار توزیع میوه به صورت شبانه روزی انجام شده و از 800 تن میوه ذخیره سازی شده برای ایام عید، تاکنون 500 تن در بازار توزیع شده و یزد در زمینه توزیع میوه از استانهای خوب و نرمال کشور به شمار می رود.

علمدار یزدی در مورد وضعیت بازار مرغ استان یزد نیز اظهار داشت: وضعیت مرغ در یزد نسبت به سایر استانها بهتر است اما هنوز شرایط مطلوب نیست و کمبود در بازار احساس می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: توزیع مرغ در استان یزد که در شرایط عادی روزانه 80 تن مصرف مرغ داشت، از 35 تا 150 تن متغیر بوده است.

وی تصریح کرد: نیاز استان در شرایط عادی 80 تن بود اما برخی روزها تا 150 تن توزیع نیز انجام شده و به‌رغم اینکه این میزان تقریبا دو برابر میزان مصرف روزانه استان است، باز هم بازار تشنه است.

علمدار یزدی، علت این امر را عدم رعایت قیمت گذاری توسط برخی استانها و مولد نبودن برخی دیگر دانست و گفت: این امر سبب شده تا مرغ کشتار شده در استان یزد به صورت رسمی یا غیررسمی روانه این استانها شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها