موج
کدخبر : ۳۷۱۲۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371252

ابراهیم نصری:

مدیرکل راهداری استان گفت: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه برودت شدید دما و افزایش باران را در پیش داریم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابراهیم نصری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش راهداران و سامانه‌های نظارتی روز شنبه پدیده مه گرفتگی در برخی جاده‌های این استان موجب کاهش دید افقی رانندگان در این مناطق شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی افزود: هم اکنون در جاده‌های مشهد-کلات در محدوده گردنه گوجگی و مشهد-سرخس در محدوده گردنه مزداوند مه گرفتگی موجب کاهش دید افقی در این مسیرها شده است.

وی ادامه داد: با وجود توقف بارشهای رگباری پراکنده طی ساعات گذشته در تعدادی از جاده‌های خراسان رضوی در حال حاضر وضعیت جوی در بیشتر محورهای ارتباطی استان صاف و  نیمه ابری است و ترافیک نیز در جاده های خراسان رضوی به صورت عادی و روان جریان دارد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش باران از امروز شنبه در استان به ویژه در نواحی شمالی استان تداوم خواهد یافت و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه علاوه بر شدت یافتن بارشها و برودت شدید دما، بارشها در مناطق کوهستانی به شکل برف خواهد بود.  

۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها