موج
کدخبر : ۳۷۰۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370907

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن ۲ صیاد قشمی که بیش از ۱۵ ساعت در ۲۵ مایلی جنوب قشم ناپدید شده بودند، با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسماعیل مکی زاده معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح این حادثه دریایی اظهار داشت: طبق اطلاع از مسوولان و مردم محلی روستای رمچاه قشم مبنی بر نقص فنی و قطع ارتباط و ناپدید شدن یک فروند قایق صیادی با ۲ نفر سرنشین در ۲۵ مایلی جنوب قشم درشامگاه شنبه به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان، سریعا هماهنگی با اعزام شناور ناجی ۱۲از قشم و اعزام واحدهای همیار ناجی  و ندسا و دریابانی و بالگرد به منطقه آغاز شد.

وی ادامه داد: برای جستجو و فراخوان شناورهای درحال عبور در منطقه از طریق ارسال پیام رادیویی برای مشارکت در عملیات در نهایت بعد از  ۱۵ ساعت تلاش نفرات در حالی که قایق شان غرق شده بود در مسیر ترددی تنگه هرمز توسط لنج صیادی عبوری از بندر کلاهی میناب در صحت سلامت روی آب نجات یافته اند.

مکی زاده در پایان از عموم دریانوردان و هموطنان خواست در صورت هر گونه شرایط اضطرار و یا حادثه دریایی در طول شبانه روز، سریعا با سامانه ۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی تماس حاصل نموده تا هماهنگی های لازم برای کمک رسانی به افراد یا شناور مضطر، انجام پذیرد.

۲۸ اسفندماه سال گذشته نیز عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن سر نشینان قایق صیادی در شرق جزیره لارک موفقیت آمیز بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها