موج
کدخبر : ۳۷۰۸۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370808

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال 1400 دوران وفور اعتبارات استان ایلام است،گفت: استان ایلام دارای مواهب خدادادی زیادی است که با این حال، زیبنده ایلام نیست که در قعر جدول استان‌های توسعه یافته کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،علی اکبر بسطامی با حضور در برنامه زنده افق روشن از سیمای مرکزایلام، افزود: یکی از مهم ترین ایرادات اصلی در بحث مدیریتی در کشور و استان بزرگنمایی عملکرد ها است.

وی با بیان این که منکر زحمات مسئولان استانی نیستیم، اظهار داشت: آمارهای غلط و بزرگ‌نمایی عملکردها، مشکلی است که گریبان استان را گرفته است و باید واقعیت هایی که در استان وجود دارد به صورت صحیح اعلام شود.

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:استانی متمدن، شیعه و شهیدپرور هستیم و نباید جایگاه استان در قعر جدول استان‌های توسعه یافته کشور باشد.

بسطامی با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ را به فضل خدا دوران وفور اعتبارات استان می دانم،خاطرنشان کرد:۲۹۵ میلیارد تومان در تلفیق بودجه برای راه آهن استان در نظر گرفته شده است همچنین در برنامه ششم توسعه صراحتا اعلام شده که استان های نفتی باید به راه ریلی دسترسی پیدا کنند که ایلام، فاقد راه ریلی است.

وی با بیان اینکه فقر مفرط در استان قابل هضم نیست و مسئولان باید به استان توجه بیشتری داشته باشند، اظهار داشت:کشور عراق با بازارچه مرزی چنگوله موافقت کرده است که مسئولین استانی باید از این موقعیت استقبال کنند.

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به مساله ششمین دوره انتخابات شورای شهر ایلام اشاره کرد و گفت: در بحث شوراها، مجلس مسئولیت نظارتی دارد و مردم باید افرادی را انتخاب کنند که دارای سابقه اجرایی، کاردان و برای استان راهگشا باشند.

بسطامی اظهار داشت: ۶۵۳ نفر در ششمین دوره انتخابات شورای شهر استان ایلام در ۲۷ شهر ثبت نام کردند که  از این تعداد، ۵۸۵ نفر مرد و ۶۸ نفر زن می‌باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها